AUDYCJE 96 FM:

O Matko Jedyna, ile ona czyta! [ Zielona Góra czyta z Indexem]

Ale Sztuka! Mowa również o plebiscycie kulturalnym, który zielonogórzanom jest dobrze znany. Laureatką ósmej edycji została Magda Mikołajczyk, gość kolejnego odcinka audycji Zielona Góra czyta z Indexem. Czy Matka Jedyna jest światu niezbędna? Posłuchajcie!

Znają ją i kochają nie tylko w regionie, ale warto podkreślić, że jest  to nasza Matka Zielonogórska! Znana głównie z tego, że prowadzi bloga „Matko Jedyna” ( odebrała nagrodę na gali Blog Roku 2015), no i przede wszystkim rewelacyjnie zagrała szynkarkę Trinę w naszej rodzimej produkcji 33 minuty w Zielonej Górze, czyli w połowie drogi w reżyserii Tomasza Łupaka.  Jej popularność w mediach ogólnopolskich zaczęła się od parodii reklamy środka przeciwbólowego, a jak zaczęła się jej historia z czytaniem?

Zielona Góra czyta z Indexem 22.06.2017 r., cz. 1

Uczennicą była bardzo dobrą, ale “Pana Tadeusza” nie przeczytała. Czy cierpi z tego powodu?

Zielona Góra czyta z Indexem 22.06.2017 r., cz. 2

Magda Mikołajczyk  ma za to-  na półce w serduchu-   kilka książek, które ją absolutnie zachwyciły.

Zielona Góra czyta z Indexem 22.06.2017 r., cz. 3

Czasu na czytanie miała zdecydowanie więcej niż rówieśnicy, ponieważ w jej rodzinnym domu był zakaz oglądania telewizji.

Zielona Góra czyta z Indexem 22.06.2017 r., cz. 4

Bunt był, ale zapytana, czy posiada w swoim domu telewizor, odpowiada krótko.

Zielona Góra czyta z Indexem 22.06.2017 r., cz. 5

To działa! Jaki ojciec, taki syn! Jaka Matka Jedyna czytająca, takie i córki! Od zawsze wiadomo, że przykład idzie z góry. Córek do czytania lektur nie będzie zmuszała, ale leży jej na sercu szkolny kanon.

Zielona Góra czyta z Indexem 22.06.2017 r., cz. 6

Teraz wakacje, więc można czytać do woli i tylko dla przyjemności. Sama Magda, mimo natłoku zajęć, znajduje czas, by czytać i to nawet dwie książki w jednym czasi

Zielona Góra czyta z Indexem 22.06.2017 r., cz. 7

Jaki nasuwa się wniosek? Matka Jedyna jest nam absolutnie niezbędna! Zresztą poczytajcie sami: http://matkojedyna.blogspot.com/

No dobra, poczytacie później, teraz posłuchajcie, jak nasz gość czyta Sienkiewicza.

Zielona Góra czyta z Indexem 22.06.2017 r., cz. 8

 

Za tydzień ostatni odcinek audycji w tym sezonie i losowanie nagrody. Dokąd idziesz? Zostań z nami jeszcze przez chwilę i napisz, czy Ci się podobało? Piszcie w prywatnej wiadomości na naszym fanpage’u.

Ostatni odcinek już za tydzień o 10.30 na fali 96 fm!

Akademickie Radio Index wraz z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze wspierają kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017, w tym szczególnie, upowszechnianie czytelnictwa.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: