AUDYCJE 96 FM:

Myśli uczesane i złote! [ Zielona Góra czyta z Indexem]

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła– to słowa Wisławy Szymborskiej, pod którymi podpisuje się całym sercem dr Kaja Rostkowska – Biszczanik, gość kolejnego odcinka audycji Zielona Góra czyta z Indexem.

 

Na co dzień pracownik Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego, ale także człowiek Akademickiego Radia Index. Obie pasje łączy, bo nauka i media grały w jej duszy od zawsze. Nawet temat doktoratu związany był z gatunkiem dziennikarskim.

Zielona Góra czyta z Indexem,  18.01.2017 r. , cz. 1

Teresa Torańska doskonale znała blaski i cienie pracy dziennikarza, może dlatego właśnie stała się tak bliska naszemu gościowi, związanemu przecież od lat z mediami studenckimi. Kaja Rostkowska- Biszczanik każdego dnia spotyka przyszłych radiowców, reportażystów, twórców- być może- nowych gatunków dziennikarskich? Jak ocenia to przyszłe pokolenie. Czytają?

Zielona Góra czyta z Indexem,  18.01.2017 r. , cz. 2

Ciekawe, czy studenci dr Rostkowskiej – Biszczanik wiedzą, że ich wykładowczyni czyta pasjami?  Już w szkole podstawowej wiedziała, co lubi robić najbardziej.

Zielona Góra czyta z Indexem,  18.01.2017 r. , cz. 3

Trudno naszej bohaterce kupić coś, czego by już nie czytała, dlatego idealnym prezentem świątecznym okazuje się bon do księgarni. Skąd ta miłość do czytania i co w wspólnego mają z tym cztery ściany?

Zielona Góra czyta z Indexem,  18.01.2017 r. , cz. 4

Dzisiaj sama jest mamą dwuletniej Zoi. Pięknie ją wychowuje, bo z książką.

Zielona Góra czyta z Indexem,  18.01.2017 r. , cz. 5

To piękne i wzruszające słowa. Czy mała Zojka- podobnie jak mama- będzie miała czytelnicze rytuały?

Zielona Góra czyta z Indexem,  18.01.2017 r. , cz. 6

Mamy nadzieję, ze kiedyś Zoja będzie mogła posłuchać, jak mama czyta fragment dramatu
“Wesela” S. Wyspiańskiego:

Zielona Góra czyta z Indexem,  18.01.2017 r. , cz.7

Nawiązując do wspomnianego Leca i jego Myśli nieuczesanych, jesteśmy w eufurii, że do nas piszecie i wysyłacie prawidłowe odpowiedzi. Ostatnio pytaliśmy o znaczenie imienia Rachela. Dzisiaj prosimy o podanie tytułu książki t. Torańskiej z 1985 roku. Piszcie na adres: malgorzatabugaj@index.zgora.pl

Odwiedzajcie nas również na fanpage’u!

Do usłyszenia za tydzień na 96 fm!

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: