AUDYCJE 96 FM:

Muzyka oczami (i uszami) polonisty. Piosenki z przesłaniem [Polski na tapecie]

Polska muzyka ma dużą wartość. Znajdziemy w niej piosenki, które niosą ze sobą ważne treści. Nieraz podtrzymywały nas na duchu. Jakie utwory i teksty warto znać? W ostatniej audycji z pomocą Was – słuchaczy audycji i czytelników fanpage’a „Polski na tapecie” – zrobiliśmy krótki przegląd piosenek.

Teraz, w związku z koronawirusem, pojawia się wiele niesprawdzonych informacji. A gdyby zwrócić uwagę na to, o czym śpiewała Kayah? Piosenka „Na językach” jest przecież wyjaśnieniem, na czym polega plotkowanie: „Prawda z ust do ust jest całkiem inna, bo nie ludzie słowa, ale słowa ludzi niosą”. Piosenkarka doradziła też, byśmy plotki traktowali z dystansem: „To, co mówią ci, przez dwa podziel”.

Języka, a właściwie tego, jak go używamy, dotyczy również utwór „To nic nie znaczy”. Raper Adam Zieliński, znany pod pseudonimem Łona, porusza w nim m.in. kwestię błędów językowych. Ten sam temat pojawia się również w kawałku „Błąd”.

„Życzymy sobie i wam, by nas było stać na święty spokój” i zachęcamy do wysłuchania całości audycji. Bądźcie z nami również w piątki po 16:30 i w soboty po 15:30 na fali 96 FM.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X