AUDYCJE 96 FM:

Marynara i fryzura, czyli refleksje po maturze pisemnej [Audycja Hura Matura]

„Zżera mnie trema, no bo nie wiem, jaki temat warto poruszyć, a w dodatku formy brak” – wielu maturzystów mogłoby utożsamić się 4 maja ze słowami piosenki Andrzeja Strzeleckiego, którą wykonała później Danuta Rinn. Tego dnia prawie siedem tysięcy maturzystów z województwa lubuskiego, przystąpiło po raz pierwszy do egzaminu pisemnego z języka polskiego.

Po godzinie 09.00 wiedzieli już wszystko. Na pierwszy ogień tekst czytania ze zrozumienia w dodatku z niespodzianką, bo czego mógł dotyczyć? Oczywiście „Lalki” Bolesława Prusa.  Nie ma co narzekać i żartować, bowiem zdecydowana większość tegorocznych maturzystów jest zadowolona z tematów. Szczególnie podobał się ten odwołujący się do „Dziadów” Adama Mickiewicza.

O tym, jak wyglądały egzaminy pisemne – opowiedzieli – Gabi Dydak, Kamil Herchi i Mikołaj Kurpiel, uczniowie z III LO oraz Pola Birger i Filip Kwiatkowski, ich rówieśnicy z I LO w Zielonej Górze.

W osiemnastym odcinku audycji „Hura Matura” można usłyszeć nie tylko o stresie egzaminacyjnym i o tym, jak młodzi poradzili sobie z arkuszem maturalnym, ale także o Stanach Zjednoczonych, do których wybiera się Martyna Nadstoga, gość specjalny, studentka II roku psychologii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Martyna opowiedziała o tym, jak można spełnić swoje marzenia i wyjechać na kilka miesięcy do Stanów, nie przerywając studiów.

Gościem telefonicznym był pan Leszek Korzeniowski, anglista z Krakowa, autor książki o intrygującym tytule „Jak wytłumaczyć Marsjaninowi, co to znaczy pies, czyli o języku (polskim i nie tylko) inaczej i ciekawiej”. Pan Leszek wspomniał egzamin maturalny, a także przybliżył tematykę swojej książki. Więcej na: www.annles.pl

Zapraszam do odsłuchania 18 odcinka audycji „Hura Matura”:

Audycja Hura Matura cz.1 07.05.2016

Audycja Hura Matura cz.2 07.05.2016

Audycja Hura Matura cz.3 07.05.2016

Na kolejny odcinek audycji (jej podsumowanie) zapraszam 28 maja o godzinie 09.30 na 96 FM.

Odwiedzajcie nas na https://www.facebook.com/huramatura

Autor: Małgorzata Bugaj

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: