AUDYCJE 96 FM:

Książka uszlachetnia [ Zielona Góra czyta z Indexem]

Gościem kolejnego odcinka audycji “Zielona Góra czyta z Indexem” jest prof. dr hab. Wiesław Hładkiewicz, znany nie tylko studentom Uniwersytetu Zielonogórskiego, ale wszystkim mieszkańcom naszego miasta. Autor wielu książek i artykułów naukowych, nauczyciel akademicki, przesympatyczny człowiek.

 

Prof. dr hab. Wiesław Hładkiewicz z zielonogórską uczelnią związany od 1974 roku. Kieruje Zakładem Teorii i Metodologii Badań Politologicznych w Instytucie Politologii. Dzisiaj studenci mają okazję poznać profesora z nieco innej strony.

Zielona Góra czyta z Indexem, 16.11.2017 r., cz. 1

Na co dzień prof. Hałdkiewicz uczy studentów. Nie znaczy, że nie pamięta czasów,kiedy sam był uczniem. O czytaniu lektur i czasie młodości odpowiada w ten sposób.

Zielona Góra czyta z Indexem, 16.11.2017 r., cz. 2

Jak każdy nastolatek miał wiele przygód na swoim koncie. Niektóre z nich były czysto literackie.

Zielona Góra czyta z Indexem, 16.11.2017 r., cz. 3

Czytajmy pamiętniki! – warto zapamiętać te słowa. Losy młodych ludzi nie są profesorowi obojętne. Martwi się o ich przyszłość, podejście do czytania i życia.

Zielona Góra czyta z Indexem, 16.11.2017 r., cz. 4

Książka przede wszystkim-  jak mówi profesor- człowieka uszlachetnia.

Zielona Góra czyta z Indexem, 16.11.2017 r., cz. 5

Na koniec zapytałam prof. Hładkiewicza o jego codzienność, rytm dnia. Kiedy znajduje czas na czytanie? Odpowiedź nie była zaskakująca.

Zielona Góra czyta z Indexem, 16.11.2017 r., cz. 6

Już Konfucjusz powiedział:  Wybierz sobie zawód, który lubisz, a całe życie nie będziesz musiał pracować. Słowa te pasują do Wiesława Hładkiewicza. Dla niektórych zaskoczeniem może okazać się, że nie zawsze marzył o byciu nauczycielem akademickim.

Zielona Góra czyta z Indexem, 16.11.2017 r., cz. 7

Trzy lata temu prof. Wiesław Hładkiewicz uroczyście obchodził jubileusz 40-lecia pracyOby tych lat było znacznie więcej, bo współczesny świat bardzo potrzebuje mistrzów.

“Wesele” Stanisława Wyspiańskiego czyta Wiesław Hładkiewicz:

Zielona Góra czyta z Indexem, 16.11.2017 r., cz. 8

W dzisiejszym fragmencie dramatu Wyspiańskiego Poeta rozmawia z Maryną. Wiemy, że bardziej interesowała go Rachela, czyli Pepa Singer, o którą pytaliśmy ostatnim odcinku.
Dzisiaj pytamy o to, kto jest pierwowzorem samego Poety?

Odpowiedzi wysyłajcie na adres: malgorzatabugaj@index.zgora.pl

Odwiedzajcie nas również na fanpage’u!

Do usłyszenia za tydzień na 96 fm!

 

 

 

 

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00