AUDYCJE 96 FM:

To już jest koniec, czyli podsumowanie audycji Hura Matura

„To już jest koniec, nie ma już nic. Jesteśmy wolni, możemy iść” – tak śpiewał Kuba Sienkiewicz z Elektrycznych Gitar. Nie wiadomo, co miał na myśli, ale z pewnością wielu maturzystów identyfikuje się z tekstem tej piosenki, szczególnie kiedy kończy się w ich życiu ten wyjątkowy – ponadgimnazjalny – etap. Radość miesza się ze smutkiem. Zupełnie jak teraz, kiedy przyszedł czas na podsumowanie audycji „Hura Matura”.

Audycja pojawiła się na antenie Akademickiego Radia Index 3 października 2015 roku. Od jesieni aż do maja 2016 roku towarzyszyliśmy wam w dotarciu do maturalnego celu.  Przez 19 odcinków oswajaliśmy egzamin maturalny, omawialiśmy zmiany, jakie zaszły od 2015 roku, a także wspominaliśmy swoje zmagania z tamtych czasów.

Język polski, matematyka, język angielski, język niemiecki, historia, wiedza o społeczeństwie, historia sztuki, fizyka, chemia, biologia – to przedmioty, które znalazły u nas swoje miejsce. Szczególnie pragnę podziękować tym, którzy przyjęli moje zaproszenie do audycji. Doceniam to, że znaleźliście czas, by w sobotnie poranki rozmawiać o maturze.

Dziękuję gościom, słuchaczom, wszystkim, którzy byli z nami do dzisiaj.

Nie chcę was martwić, ale znów można śpiewać „ Hej, za rok matura, za pół roku…” – taka kolej rzeczy. Następne pokolenia maturzystów zmierzą się z tym najważniejszym egzaminem dojrzałości. Proponuję zatem nucić „Hura Matura”! Trzymam kciuki.

Zapraszam do odsłuchania 19 – podsumowującego – odcinka audycji „Hura Matura”:

Audycja Hura Matura cz.1 28.05.2016

Audycja Hura Matura cz.2 28.05.2016

Audycja Hura Matura cz.3 28.05.2016

Przypominam, że wszystkich audycji można odsłuchać na portalu www.wzielonej.pl lub na: https://www.facebook.com/huramatura

 

Autor: Małgorzata Bugaj

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: