AUDYCJE 96 FM:

F jak fizyka, czyli zbliża się matura! [Audycja Hura Matura]

Fizyka. Ten niepozorny wyraz ma zaledwie sześć liter, a potrafi budzić ogromny strach. Przedmiot ten podobno albo się kocha, albo – no właśnie – nienawidzi? A może nie rozumie? Czternasty odcinek audycji „Hura Matura” poświęcony jest właśnie fizyce.

Fizyka, fizyka, tkliwa dynamika – można bawić się słowami Gałczyńskiego, można wiele powiedzieć o samej fizyce, ale na pewno nie to, że jest tkliwa. Jako przedmiot ścisły z dynamiką ma wiele wspólnego, ale przede wszystkim wymaga koncentracji, logicznego myślenia i paru innych rzeczy. Zresztą, fizyka jest częścią naszego życia, a już na pewno częścią egzaminu maturalnego, który zbliża się wielkimi krokami. Czas przygotowania maturalne zacząć, bo jak „nie posmarujesz, to nie pojedziesz” – ach, wszędzie fizyka, nawet w przysłowiach.

O tym, jak wygląda egzamin maturalny z fizyki – opowiedział, Waldemar Grabowski nauczyciel z III Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kotarbińskiego w Zielonej Górze. Jego uczniowie: Agata Ludkiewicz, Dawid Taczała i Staszek Gregor opowiadali o tym, dlaczego wybrali ten przedmiot na egzaminie, a także o fotonach (cokolwiek to znaczy) i sposobach powtarzania materiału.

Gość telefoniczny, Pani Halina Adaszyńska, nauczyciel konsultant z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze wspominała swój egzamin maturalny, a także opowiedziała o VII Zielonogórskich Spotkaniach z Technologią Informacyjną, które już 14 kwietnia 2016 roku. Chętnych odsyłam: http://konferencja.ti.zgora.pl/

Zapraszam do odsłuchania 14 odcinka audycji „Hura Matura”:

Audycja Hura Matura cz.1 09.04.2016

Audycja Hura Matura cz.2 09.04.2016

Audycja Hura Matura cz.3 09.04.2016

Audycja Hura Matura cz.4 09.04.2016

GREG, sponsor audycji, zapewni wam przydatne w nauce repetytorium z fizyki.  Do kogo trafi? Do tego, kto pierwszy napisze, jak wykorzystuje fizykę w życiu codziennym. Piszcie na huramatura.radioindex@gmail.com.

Odwiedzajcie nas też na https://www.facebook.com/huramatura

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: