AUDYCJE 96 FM:

Dziennikarsko-prawnicze refleksje o języku oraz zawodzie [Polski na tapecie]

Mijający tydzień obfitował w wydarzenia związane z ogólnopolskimi i lokalnymi mediami. Rozdano kolejne nagrody Grand Press, ale o ile takie wyróżnienie można uznać za ukoronowanie kariery dziennikarskiej, o tyle ważne są również jej początki. Być może nowe twarze środków masowego przekazu znajdziemy na Uniwersytecie Zielonogórskim?

Na uczelni odbył się okręgowy etap Olimpiady Wiedzy o Mediach. Z grona 33 uczniów udało się wyłonić 10 osób, które wystartują w trzecim, centralnym etapie konkursu w Warszawie. Udział poprzedziło studiowanie literatury oraz edukacja medialna na lekcjach języka polskiego.

Barbara Zarzycka, Monika Dziadek, Kamila Forysiak – polonistki, opiekunki uczestników olimpiady

Oczekiwanie na wyniki testu wiedzy umiliło spotkanie z Michałem Szczęchem – zdobywcą Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego i tytułu Dziennikarza Roku 2015, który wypowiedział się również dla Radia Index. Potwierdził tezę, że lokalny dziennikarz pełni służbę wobec społeczeństwa.

Michał Szczęch

Wiedzą i umiejętnościami zaimponowali także prawnicy. W konkursie retorycznym sprawdzili swoje umiejętności wygłaszania publicznych przemówień. O ich zmaganiach możecie przeczytać i posłuchać tutaj.

Szczegóły także w całości audycji.

Polski na tapecie – audycja z 16.12.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: