AUDYCJE 96 FM:KULTURA:LUBUSKIE:TEATRZIELONA GÓRA:

Dzień Kobiet na scenie Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze

Lubuski Teatr w Zielonej Górze ponownie otwarty dla widzów.  Artyści przygotowali coś specjalnego między innymi dla pań, które już 8 marca będą obchodziły swoje święto. 

“Ojej, Kobieta” będzie pierwszym spektaklem, który zostanie wystawiony na dużej scenie zielonogórskiego teatru. Recital opiera się na ponadczasowych piosenkach Wojciecha Młynarskiego i jak mówi Joanna Wąż – jest on scenicznym przekrojem kobiecych emocji.

Dla mnie osobiście niesamowitym geniuszem jest jak on potrafił napisać teksty dla kobiet i o kobietach. Są to utwory, które naprawdę dotykają duszy i emocji kobiety, a napisał je mężczyzna. Tutaj wielki ukłon.

Piosenki Młynarskiego to nie jedyna propozycja na pierwszy weekend marca. Artyści z Lubuskiego Teatru zapraszają także na premierowy spektakl “Samolub”. Opowieść o dwójce rodzeństwa i tytułowym samolubie będzie można zobaczyć na scenie kameralnej już 6 marca. Próby do obu  spektakli trwały od kilku miesięcy.

Próby próbami i praca nad spektaklem jest fantastyczna, ale jeśli nie idzie za tym efekt końcowy, czyli wyjście do widza i spotkanie się z tą żywą publicznością, to średnio to wygląda wtedy. Trzymamy kciuki, że będziemy mogli jak najdłużej się z tym widzem spotykać. 

Cała rozmowa Mateusza Kasperczyka oraz jeszcze więcej informacji zza teatralnych kuluarów na portalu wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: