AUDYCJE 96 FM:UCZELNIA:

Do lekarza bez kolejki. Studenci stworzyli „Elektroniczną Obsługę Pacjenta” [UZ Nawigator]

W audycji „UZ Nawigator” zaprezentowaliśmy trzeciego zwycięzcę konkursu „Klakson – impuls do innowacji”. To projekt „Elektroniczna Obsługa Pacjenta”, autorstwa kół naukowych „JAVA UZ” i „GameDev”, ważny szczególnie teraz, w czasie pandemii.

„Elektroniczna Obsługa Pacjenta” to aplikacja mobilna i strona internetowa, która ma skrócić kolejki do lekarza.

Poprzez tę aplikację mamy możliwość połączyć się bezpośrednio z lekarzem i już w systemie Elektronicznej Obsługi Pacjenta korespondować z nim, uzyskiwać recepty, umawiać się bezpośrednio na wizyty. Dla wygody pacjenta i ze względu na koronawirusa, rozprzestrzenianie się pandemii, postanowiliśmy stworzyć system, który umożliwi pacjentowi szybsze, dokładniejsze, bezpieczniejsze, bezstresowe dostanie się do lekarza.

Zapotrzebowanie na taką aplikację jest ogromne, na co wskazywały wstępne ankiety z lekarzami. Studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego zamierzają ją rozwijać i otrzymują wsparcie uczelni.

Tworzymy Elektroniczną Obsługę Pacjenta we współpracy z Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii. W początkowym stadium rozwoju projektu wyciągnęło do nas pomocną rękę. Do tej pory prowadzą nas pod względem uzyskania efektu biznesowego. Ważna jest też rola naszego opiekuna, pana profesora Sławomira Kłosa, który też nam pomaga, załatwia różne rzeczy. Bardzo jesteśmy wdzięczni, bo uzyskaliśmy od uniwersytetu grono osób, które nas wspiera i prowadzi do określonych celów.

Dzięki konkursowi „Klakson” studenci będą mogli zakupić sprzęt, licencje i serwer niezbędny do działania aplikacji. Szukają także pomocy prywatnych inwestorów.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: