AUDYCJE 96 FM:

Daj maturalnemu stresowi kosza! [Audycja Hura Matura]

Stres, stress, estres, streso – słowo, którego nie sposób nie zrozumieć, nawet jeśli się nie zna zbyt wielu języków. Kiedy się można zestresować? W każdej sytuacji. W naszym kraju to jest podobno wyjątkowo łatwe. Żarty żartami, ale obecnie stres uznawany jest za chorobę cywilizacyjną. Może być przyczyną wielu schorzeń, dlatego nie bez powodu tylu fachowców pracuje nad sposobami radzenia sobie z tym nieprzyjemnym napięciem.

Co zrobić, by stres nas nie zjadł? Jak go opanować podczas egzaminu maturalnego? O tym, między innymi, opowiedziała Pani Małgorzata Kałagate, na co dzień psycholog w III Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kotarbińskiego w Zielonej Górze.

Uczniowie z Zielonej Góry w składzie: Agnieszka Radczyc i Filip Kwiatkowski z I LO oraz Gabi Dydak, Mikołaj Kurpiel i Kamil Herchi z III LO – opowiedzieli o swoich sposobach radzenia sobie ze stresem, nie tylko tym maturalnym. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak się czują tuż przed egzaminem, jak mają zamiar wykorzystać czas, który pozostał im do godziny „zero”, posłuchajcie siedemnastego odcinka audycji „Hura Matura”:

Audycja Hura Matura cz.1 30.04.2016

Audycja Hura Matura cz.2 30.04.2016

Audycja Hura Matura cz.3 30.04.2016

Audycja Hura Matura cz.4 30.04.2016

Audycja Hura Matura cz.5 30.04.2016

Gościem telefonicznym była Pani Ewa Obara – Grączewska, nauczycielka z X LO we Wrocławiu, a także autorka i organizatorka Ogólnopolskiego Turnieju Reportażu: www.turniejreportazu.pl

Repetytorium z chemii ufundowane przez wydawnictwo GREG powędrowało to Kariny Sotek. Jeśli chcecie przed egzaminem poczytać o cudzie, jakim jest metoda uważności, piszcie o swoich sposobach radzenia sobie z napięciem:

huramatura.radioindex@gmail,com

Odwiedzajcie nas też na https://www.facebook.com/huramatura

Autor: Małgorzata Bugaj

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: