AUDYCJE 96 FM:

Czytanie na śniadanie! [ Zielona Góra czyta z Indexem]

Gość szóstego odcinka audycji Zielona Góra Czyta z Indexem z wykształcenia jest historykiem i jak na historyka przystało, czyta ostatnio pozycje z zakresu astrofizyki. Zdziwieni?

Tomasz Nesterowicz, bo o nim mowa, radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej czyta dużo. Żartuje, że największym ciężarem w jego życiu są książki, które zalegają na półkach w jego mieszkaniu. A ma ich niemało:

Zielona Góra czyta z Indexem cz.1

Średnia przeczytanych dziennie książek może imponować. Sam zresztą mówi, że jest typem książkowego mola:

Zielona Góra czyta z Indexem cz.2

To prawda, warto dokonywać wyboru, na co się poświęca czas. Jakich wyborów czytelniczych dokonuje młodzież? Czy widzi sens w czytaniu lektur? Między innymi o tym mówi Tomasz Nesterowicz:

Zielona Góra czyta z Indexem cz.3

Jako tradycjonalista uważa, że kanon lektur szkolnych polskich autorów powinien  być rozbudowany. Jeśli jesteście ciekawi, za którą z pozycji Sienkiewicza dałby się pociąć, posłuchajcie:

Zielona Góra czyta z Indexem cz.4

Wracamy do lektury Sienkiewicza. Winicjusz z Petroniuszem są w drodze do domu Aulusa. Podczas podróży Petroniusz kazał zatrzymać się przed księgarnią. Wysiadł i kupił  dla siostrzeńca prezent. Co nim było? Posłuchajcie: 

“Quo vadis” czyta Tomasz Nesterowicz:

Zielona Góra czyta z Indexem cz.5

Ostatnio pytaliśmy co Ligia, podczas rozmowy z Winicjuszem, nakreśliła na piasku na dzień  przed opuszczeniem domu Aulusa? Oczywiście chodziło o rybę!

Wrześniowa nagroda książkowa wędruje do Agaty Wachowskiej!

Dlaczego Petroniusz przestał tworzyć poezję? To pytanie na najbliższy tydzień. Piszcie w prywatnej  wiadomości na fanpage’u. Co miesiąc będziemy losować nagrodę książkową wśród wszystkich nadesłanych prawidłowo odpowiedzi.

Kolejny odcinek już za tydzień o 10.30 na fali 96FM!

Akademickie Radio Index wraz z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze wspierają kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017, w tym szczególnie, upowszechnianie czytelnictwa.

 

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: