AUDYCJE 96 FM:

Czytanie na receptę? [ Zielona Góra czyta z Indexem]

Każdy z nas chciałby mieć prostą receptę najlepiej od razu  na wszystko, a szczególnie na zdrowie i szczęście. Czy taka istnieje? Podobno tak. Dzisiaj jednak będzie o recepcie na czytanie, którą wypisze nam doktor Robert Sapa.

 

Jako lekarz rodzinny stoi na straży zdrowia mieszkańców Zielonej Góry, z kolei jako radny dba o ich prawa. Co doradzi w kwestii czytania? Posłuchajcie:

Zielona Góra czyta z Indexem cz.1

Wielu zaleceń warto przestrzegać. Są tacy, którzy twierdzą, że czytać można zawsze i wszędzie, ale są też zwolennicy innych form przekazu. Pan Robert należy do jednej z tych grup, o czym przekonał się już w dzieciństwie:

Zielona Góra czyta z Indexem cz.2

Trudno było uniknąć czytania na medycynie, dlatego radny podkreśla, że lekcje w czytaniu odrobił już dawno:

Zielona Góra czyta z Indexem cz.3

A jak było wcześniej, na przykład w szkole średniej ? W kwestii czytania lektur ma podobne zdanie do wielu poprzednich gości:

Zielona Góra czyta z Indexem cz.4

Można się zastanowić, co z tymi lekturami jest nie tak, że nikt lub prawie nikt ich nie lubi? Na szczęście są i takie, które robią wrażenie. Nasz gość również wspomina o swojej ukochanej książce:

Zielona Góra czyta z Indexem cz.5

Receptę na higienę czytania już poznaliśmy, a czy jest taka na czytanie w ogóle? Okazuje się,  że radny PO doskonale rozumie młodych i ich potrzeby:

Zielona Góra czyta z Indexem cz.6

Na koniec jeszcze jedna recepta, tym razem na bezsenność:

Zielona Góra czyta z Indexem cz.7

Gdyby w książce telefonicznej był numer do Sienkiewicza, wykręcilibyśmy go własnie w tym momencie, bo nadeszła pora na jego prozę.

“Quo vadis” czyta Robert Sapa:

Zielona Góra czyta z Indexem cz.8

W ostatnim czytanym fragmencie Winicjusz podejrzewał samego Nerona o odbicie Ligii . Dziękujemy za nadesłane odpowiedzi. Już za tydzień przyznamy grudniową nagrodę, a tymczasem pora na ostatnie w tym miesiącu pytanie. W jaki sposób Petroniusz postanowił złagodzić cierpienie Winicjusza? Piszcie w prywatnej wiadomości na fanpage’u.

 
Kolejny odcinek już za tydzień o 10.30 na fali 96FM!

Akademickie Radio Index wraz z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze wspierają kierunki polityki światowej państwa na rok szkolny 2016/2017, w tym szczególnie,upowszechnianie czytelnictwa.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: