AUDYCJE 96 FM:

Czytanie na dywanie w Rahnie![ Zielona Góra czyta z Indexem]

Dzisiaj Dzień Dziecka! Gdzie jest najwięcej świętujących? Oczywiście, że w szkołach, dlatego gość- kolejnego odcinka audycji Zielona Góra czyta z Indexem – jest wyjątkowy i mocno ze szkołą związany. Posłuchajcie o takiej placówce, w której czyta się nie tylko na dywanie!

 

Wyjątkowy gość, bo i szkoła wyjątkowa. Pani Anna Stwora, Dyrektor Europejskiej Szkoły Podstawowej dr Rahn w Zielonej Górze oraz Dyrektor Europejskiego Gimnazjum i Liceum dr Rahn w Zielonej Górze, przyjęła zaproszenie i opowiedziała o swojej szkole. Zapytana, czy jej uczniowie czytają, odpowiedziała z pewnością w głosie.

Zielona Góra czyta z Indexem, 01.06.2017 r., cz. 1

To miód na uszy, kiedy słyszymy, że młodzież czyta! Warto wspomnieć, że Pani Anna Stwora pełni -nie tylko- funkcję dyrektora, przede wszystkim jest polonistką i  jak sama mówi, to zobowiązuje.

Zielona Góra czyta z Indexem, 01.06.2017 r., cz. 2

Oczytanie,  wypowiadanie się- to przecież  umiejętności niezbędne w życiu każdego człowieka, dlatego już od najmłodszych lat w szkole przy Sienkiewicza uczniowie czytają na dywanie. Posłuchajcie, o co w tym chodzi.

Zielona Góra czyta z Indexem, 01.06.2017 r., cz. 3

A sama Pani Dyrektor? Czy znajduje czas na książki? Co lubi czytać? A może są też miejsca, które sprzyjają temu, by spokojnie mogła oddać się lekturze?

Zielona Góra czyta z Indexem, 01.06.2017 r., cz. 4

Dzieciństwo ma ogromny wpływ na to, jaki mamy stosunek do czytania w ogóle. W wielu domach Pan Tadeusz Adama Mickiewicza po prostu być musi.  Jak Pani Anna wspomina swoją rodzinną biblioteczkę?

Zielona Góra czyta z Indexem, 01.06.2017 r., cz. 5

Idziemy z duchem czasu. Na rynku od dawna są już i audiobooki, i ebooki, ale jest też na szczęście jeszcze papier i tę wersję nasz gość wybiera zdecydowanie.

Zielona Góra czyta z Indexem, 01.06.2017 r., cz. 6

No to szeleścimy teraz kartkami. Dzisiaj ciekawy fragment. Neron pyta Petroniusza o opinię na temat swoich pieśni. No cóż, chyba spodziewał się innej odpowiedzi.
“Quo vadis” czyta Anna Stwora:

Zielona Góra czyta z Indexem, 01.06.2017 r., cz. 7

Za to my spodziewamy się zawsze dobrych odpowiedzi od naszych słuchaczy i takie otrzymujemy. Neron oczywiście urodził się w grudniu. Pora na nagrodę miesiąca. Książka wędruje do Pani Katarzyny Smyły. Gratulujemy i zapraszamy do ostatniego już w tym sezonie konkursu.

Pytanie na dzisiaj? Ile rozdziałów ma powieść, którą czytamy? Losowanie nagrody odbędzie się  w ostatnim tygodniu czerwca.
Piszcie w prywatnej wiadomości na naszym fanpage’u.

 
Kolejny odcinek już za tydzień o 10.30 na fali 96 fm!

 
Akademickie Radio Index wraz z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze wspierają kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017, w tym szczególnie, upowszechnianie czytelnictwa.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: