AUDYCJE 96 FM:

Człowiek z kosmosu! [ Zielona Góra czyta z Indexem]

Szkolił się w centrum NASA, w Alabamie brał udział – między innymi –  w budowaniu rakiety i symulacji pobytu na Księżycu czy Marsie. Na co dzień przebywa na planecie Ziemia, ale czy na pewno? Można o nim śmiało powiedzieć, że jest jak z kosmosu – szalony i pozytywnie zakręcony!

 

Waldemar Grabowski, bo o nim mowa, to pasjonat fizyki i uczenia. Jego uczniowie z w III LO w Zielonej Górze mówią, że jest “odjechany”. W wolnym tłumaczeniu – po prostu charyzmatyczny. Potrafi zarazić miłością do fizyki, a nie jest to przedmiot powszechnie lubiany. Czy zawsze chciał być nauczycielem? A może miał na początku inne plany?

Zielona Góra czyta z Indexem, 09.03.2018 r., cz. 1

Szybko zauważył, że potrafi objaśniać innym skomplikowane zagadnienia, dlatego w roli nauczyciela odnalazł się jak ryba w wodzie. Potrafię zagadać nawet największego nudziarza–  tak mówi o sobie. Szkoła to jego żywioł od zawsze.

Zielona Góra czyta z Indexem, 09.03.2018 r., cz. 2

A jak było z czytaniem lektur w ogólniaku? Czy przeczytał “Nad Niemnem” Orzeszkowej?

Zielona Góra czyta z Indexem, 09.03.2018 r., cz. 3

Na co dzień czyta literaturę naukową, ale znajduje też czas na inne książki.  Z tym czasem to krucho, bo Waldemar Grabowski jest bardzo zajętym człowiekiem. O tym, jak wygląda jego codzienność, co lubi czytać i co poleciłby każdemu, kto boi się fizyki.

Zielona Góra czyta z Indexem, 09.03.2018 r., cz. 4

O młodzieży myśli bardzo dobrze, w końcu z nimi realizuje wspaniałe projekty.

Zielona Góra czyta z Indexem, 09.03.2018 r., cz. 5

Tym razem wiceprezes Stowarzyszenia Nauczycieli Fizyki SNaFi czyta dla nas “Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Zielona Góra czyta z Indexem, 09.03.2018 r., cz. 6

Już scena 30. Pan Młody żali się Gospodarzowi. Według niego ludzie zmieniają się i zapominają o przeszłości. A czy wy pamiętacie, z ilu scen składa się akt I? Zapraszamy do konkursu. Atrakcyjne nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Poznańskie czekają!

Piszcie na dres: malgorzatabugaj@index.zgora.pl

Odwiedzajcie nas również na fanpage’u!

Zielona Góra czyta z Indexem teraz na 96 fm w piątki o 11.00.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00