AUDYCJE 96 FM:ZIELONA GÓRA:

„Cud nad Wisłą” czy przemyślana strategia? Przypomnienie o Bitwie Warszawskiej [Audycja Ekspozycje]

Setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej będzie poświęcone kolejne wydarzenie w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Główne obchody stulecia „cudu nad Wisłą” przypadały wprawdzie w minionym roku, jednak nie można było ich zorganizować. Muzeum postanowiło więc przypomnieć o zwycięskiej bitwie teraz, w ramach Studium Wiedzy o Sztuce i Historii.

Wykład o Bitwie Warszawskiej wygłosi dr Włodzimierz Kwaśniewicz.

Bitwa warszawska należy do trzech najważniejszych bitew. Te trzy to bitwa pod Grunwaldem w 1410, następnie bitwa pod Wiedniem w 1683 roku i wojna polsko-bolszewicka 1919-1920. Bitwa pod Wiedniem i Bitwa Warszawska miały bardzo istotny wpływ na dzieje Europy. W zmaganiach około Bitwy Warszawskiej i w samej Bitwie Warszawskiej wzięło udział po 100 tysięcy żołnierzy po jednej i drugiej stronie – polskiej i rosyjskiej.
mat.prasowe

Prelekcja będzie transmitowana online, w mediach społecznościowych muzeum.

Nie możemy odmówić widzom, słuchaczom i miłośnikom historii spotkania z tak wybitnym historykiem i bronioznawcą, panem doktorem Włodzimierzem Kwaśniewiczem. Dlatego też wychodzimy naprzeciw prośbom i sugestiom. Zapraszamy państwa bardzo serdecznie przed laptopy, na nasz profil muzealny.

Wykład odbędzie się w poniedziałek, 25 stycznia o 12:00. Więcej o Studium Wiedzy o Sztuce i Historii dowiecie się z całej audycji na radiowym Facebooku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: