ZIELONA GÓRA:

Zwiedzanie Babimostu z PTTK

Zbliżająca się niedziela zapowiada się słonecznie. Jedną z propozycji spędzenia wolnego czasu jest oferta zielonogórskiego oddziału PTTK, który zaprasza w niedzielę, 21 lipca na zwiedzanie królewskiego miasta Babimost.

Zbiórka uczestników odbędzie się na dworcu PKP o godz. 10:40. Planowany odjazd pociągu Polregio do Babimostu o godz. 10:48. Jeśli komuś będzie wygodniej, może wsiadać na trasie przejazdu pociągu: Przylep, Sulechów, Łęgowo.

W planach przewidziana jest piesza wędrówka do Skansenu Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Podmokłe Małe. Trasa liczyć będzie 8 km.

W drodze powrotnej odbędzie się wspólne grillowanie (uczestnicy proszeni są o wzięcie własnego prowiantu), a następnie zwiedzanie zabytków Babimostu: zabytkowego ratusza i kościoła, dawnego kościoła ewangelickiego, a także wiele zabytkowych kamienic. Współczesne atrakcje nie zostaną jednak pominięte. Uczestnicy zobaczą Skwer Muzyków Ludowych, pomnik Powstańców Wielkopolskich, a także największy garnek gliniany, który jest wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Odbędzie się także spacer do Centrum Sportu i Rekreacji, a także poszukiwanie śladów winiarstwa i pszczelarskich tradycji regionu.

Wyjazd do Zielonej Góry z Babimostu o godz. 17:46 lub 20:34. Wycieczkę poprowadzi przodownik turystyki pieszej Beata Musiałowska. Zadanie współfinansowane przez Miasto Zielona Góra.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: