ZIELONA GÓRA:

“Znajdziesz mnie w bibliotece”, czyli Ogólnopolski Tydzień Bibliotek coraz bliżej [WIDEO]

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna po raz 18 przyłącza się do ogólnopolskiej akcji Tygodnia Bibliotek. Tegoroczne świętowanie potrwa od 8 do 15 maja, a przyświeca mu hasło “Znajdziesz mnie w bibliotece”.

Spotkania autorskie, konkursy, gry miejskie, wystawy oraz koncerty – to tylko niektóre z propozycji, które znalazły się w programie tegorocznego Tygodnia Bibliotek. Wszystko to będzie się działo nie tylko w gmachu głównym, ale także w bibliotecznych filiach na terenie całej Zielonej Góry. Swoje urodziny świętować będą też biblioteczne mediateki. Oprócz sentymentalnych wspomnień, będą też nagrody.

Nie zapominajmy o tym, że w tym roku mamy święto aż 4 patronów. To Norwid, Lem, Różewicz i Baczyński. Ogłosiliśmy wcześniej konkurs i jego rozstrzygnięcie, który z tych patronów, jest twoim ulubionym pisarzem, również podczas święta mediatek. Właśnie wtedy poznamy finalistów.

Ostatnim punktem na mapie wydarzeń podczas Tygodnia Bibliotek będzie Noc Muzeów. Biblioteka Norwida zaprasza więc na piąte piętro, czyli do Muzeum Ilustracji Książkowej. Atrakcji nie zabraknie. Będą chociażby warsztaty graficzne.

Mamy tutaj XIX wieczną prasę graficzną i będzie można wykonać grafikę. Właśnie taką, jak się wykonywało kiedyś. Dla chętnych też, jak co roku, będzie można zobaczyć całą ekspozycję. Będzie fachowe oprowadzanie po niej. Na te wydarzenia zapraszamy 15 maja w godzinach 19 – 22.

Pamiętajmy jednak, że tegoroczne obchody odbywają się w formie hybrydowej. Większość wydarzeń odbędzie się jednak w formie online. Żeby wziąć w nich udział wystarczy więc dostęp do Internetu i komputera.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: