KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Znacie „Psie Sucharki”? Pokochacie wystawę w BWA!

W galerii BWA dużo miejsca poświęca się ostatnio zwierzętom. Możemy już oglądać tam wystawę Aleksandry Waliszewskiej „Kocham kotkę, która umarła”. Propozycją dla miłośników czworonogów jest również ekspozycja Marii Apoleiki.

Nazwisko autorki nic wam nie mówi? A komiks „Psie Sucharki”? To właśnie Maria Apoleika stworzyła tę serię rysunkową, popularną między innymi na Facebooku.

Niedawno wyszedł w postaci książkowej zestaw zabawnych rysunków i tekstów dotyczących tego, czym jest piesek. Jaką on może odgrywać rolę w naszym życiu, pod każdym względem. Ta wystawa, którą będziemy oglądać w galerii BWA, wystawa Marii Apoleiki, jest trochę o czymś innym. Tam też występuje pies. Występuje Misio, który jest pudlem, jakiś czas temu zaadoptowanym przez autorkę, z którym odbywa ona wycieczki po „przedprzedmieściu”.Wojciech Kozłowski, dyrektor galerii BWA w Zielonej Górze
mat.prasowe

Wystawa „Krajobraz z pudelkiem. Zapiski z podróży po przedmieściach” zostanie otwarta 14 lutego o 19:00 w galerii BWA. Będzie dostępna do 8 marca.

Poniżej – cała rozmowa z Wojciechem Kozłowskim. Wywiad przeprowadziła Magdalena Faron.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: