ZIELONA GÓRA:

Zmiany w szpitalu. Prof. Łukasz Dzieciuchowicz kierownikiem oddziału chirurgii naczyniowej

Kadra Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze stale wzbogaca się o nowych specjalistów. Nowego kierownika ma od niedawna Oddział Chirurgii Naczyniowej. Lekarza Jacka Mikulskiego zastąpił prof. Łukasz Dzieciuchowicz. Nowy szef oddziału był do tej pory związany ze środowiskiem lekarskim w Poznaniu. W tym mieście ukończył Akademię Medyczną.

Prof. Łukasz Dzieciuchowicz uważa, że dużym plusem Szpitala Uniwersyteckiego jest sala hybrydowa. To pomieszczenie wyposażone m.in. w angiograf, który umożliwia przeprowadzanie zabiegów z zakresu chirurgii naczyniowej.

Nowy członek kadry zielonogórskiego szpitala będzie również kierował jedną z katedr na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Prof. Łukasz Dzieciuchowicz ma bogate doświadczenie w pracy w kraju i za granicą. Ukończył szkolenia w Wielkiej Brytanii oraz staże we Francji i Stanach Zjednoczonych. Realizował również projekty badawcze, np. związane z leczeniem chorych ze stopą cukrzycową. W tym roku uzyskał tytuł profesora nauk medycznych.

Zobacz więcej
Back to top button
X