ZIELONA GÓRA:

Zmiany w strefie płatnego parkowania: po co zwiększenie stawek i obszaru?

Strefa płatnego parkowania w Zielonej Górze ma się poszerzyć. Mają wzrosnąć również stawki za postój. W planach jest np. podwyżka do prawie 4 złotych za godzinę parkowania. Prezydent Janusz Kubicki wyjaśniał na antenie Radia Index, z czego wynikają zmiany.

Jak mówił prezydent, celem jest zwiększenie możliwości zaparkowania w centrum. Ten problem mają np. osoby, które potrzebują miejsca, by odebrać kogoś z dworca.

Zwracano mi bardzo często uwagę, że wybudowaliśmy parkingi przy dworcu, a one są cały czas pełne. Chcę kogoś odebrać z pociągu i nie mam jak, bo samochody stoją bardzo długo, niektóre po kilka dni. Nie taki jest cel budowania parkingu przy dworcu PKP.Janusz Kubicki

W sprawie strefy płatnego parkowania przewidziane jest spotkanie z mieszkańcami.

Robert Górski, który wziął sobie ten temat do serca, ogłosił pewną formę konsultacji. Zaprasza wszystkich do dyskusji w tym zakresie, jakie jest ich zdanie. Wiem, że zaplanował jakieś spotkanie. Będzie chciał tych, którzy są zainteresowani, zaprosić, pokazać, o czym myślimy.Janusz Kubicki
Konsultacje społeczne w sprawie zmian w strefie płatnego parkowania zostały przedłużone do 7 stycznia. Swoje wnioski i uwagi można składać do redakcji Łącznika Zielonogórskiego przy al. Niepodległości 13.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: