ZIELONA GÓRA:

Zmiany w ruchu w okolicy cmentarza. Na co się przygotować?

Od poniedziałku zostanie wprowadzona organizacja ruchu w rejonie cmentarza przy ulicy Wrocławskiej. Będzie obowiązywać nie tylko przed uroczystością Wszystkich Świętych, ale także przez kolejny tydzień. Jak w tym okresie będziemy poruszać się ulicą Wrocławską?

Na odcinku od skrzyżowania z aleją Słowackiego do ronda św. Urbana kierowcy będą mogli jechać tylko na wprost albo w prawo.

Jadąc od Słowackiego w kierunku cmentarza, będziemy mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu na wprost. Czyli te istniejące lewoskręty czy pola wyłączone z ruchu na środku jezdni – one zgodnie z oznakowaniem pionowym będą przeznaczone do jazdy na wprost. Co do zasady, wszędzie gdzie będziemy wyjeżdżali – ze stacji paliw, z ulicy Struga, nowego cmentarza, ze stadionu – skręcamy tylko w prawo i jedziemy w kierunku Raculi na rondo św. Urbana. Tam ewentualnie możemy zawrócić. I tak samo jest po drugiej stronie – wyjazd ze starego cmentarza też jest tylko w prawo.

Dostępne będą cztery miejsca parkingowe, z czego jedno płatne – na stadionie żużlowym. Za postój zapłacimy przy wyjeździe, wyłącznie kartą. Pozostałe miejsca postojowe to parkingi przy starym i nowym cmentarzu oraz pętla autobusowa.

Parking przy starym cmentarzu – tu jak zwykle ograniczenia, czyli tylko osoby niepełnosprawne z kartą parkingową, ewentualnie ci, którzy mają zezwolenie na handel, taksówki, chwilowo też zaopatrzenie. Będzie oczywiście pętla dla autobusów MZK przed rondem św. Urbana – częściowo dla autobusów, a częściowo również dla przyjeżdżających na cmentarz. Nie będą w tym okresie parkować TIR-y.

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać przez dwa tygodnie, do 8 listopada. W kluczowych dniach – 1 i 2 listopada – korki mogą więc być mniejsze.

zielona-gora.pl
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X