ZIELONA GÓRA:

Zmiany w rozkładzie MZK i darmowe przejazdy dla uczniów

Zmienił się rozkład jazdy autobusów MZK. Wróciły autobusy linii szkolnych: 4, 7 i 39, a także kursy linii nr 9 i 44 przez ulicę Cyryla i Metodego.

MZK wprowadził też dodatkowe zmiany w porozumieniu z urzędem miasta. Autobusy linii nr 11 będą jeździć trasą od Wyczółkowskiego do Wyspiańskiego przez Bohaterów Westerplatte. Wspólnie z autobusami linii nr 21 zapewnią kursy na kampus B Uniwersytetu Zielonogórskiego co pół godziny.

Na wniosek mieszkańców MZK będzie kontynuować kursy do Raculki na linii nr 20.

Cały komunikat MZK – poniżej.

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze uprzejmie przypomina, że w związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym wprowadza następujące zmiany w kursowaniu autobusów:

  1. Na trasy wracają autobusy szkolnych linii autobusowych nr 4, 7 i 39 oraz kurs linii oraz kurs linii  realizowany o godzinie 14:10  z przystanku  „Chemiczna” do  ulicy  Botanicznej.
  2. Autobusy linii numer 44 będą realizowały kursy szkolne ulicą Św. Cyryla i Metodego. Autobus  linii nr 9 kursem o godzinie 6:26 z ulicy Batorego przez Jędrzychów dojedzie do Barcikowic, następnie o godzinie 07:20 wykona kurs szkolny z Barcikowic przez Jędrzychów do ulicy Batorego.
  3. Autobusy linii nr 0 i 80 w dni robocze będą jeździły według rozkładu jazdy oznaczonego jako: „Poniedziałek – piątek oprócz letnich wakacji szkolnych”.
  4. Zlikwidowane zostaną wieczorne zajazdy linii nr 1 i 9 przez działki w Jędrzychowie.

Ponadto realizując ustalenia z Urzędem Miasta na wniosek Urzędu zostają wprowadzone następujące zmiany w kursowaniu autobusów:

  1. Linia nr 2:

Zostaje wprowadzona minutowa korekta rozkładu jazdy wraz ze zwiększeniem ilości kursów realizowanych do Przylepu.

  1. Linia nr 9:

Zostaje wprowadzona minutowa korekta rozkładu jazdy. Wybrane kursy tej linii będą realizowane do Łężycy.

  1. Zmiana trasy linii nr 11:

Od 1 września autobusy tej linii pojadą następującą trasą:

Wyczółkowskiego – Al. Wojska Polskiego – Boh. Westerplatte – Dworzec PKP – Wyspiańskiego

Wspólnie z autobusami linii nr 21 autobusy linii 11 będą zapewniały 30 minutową częstotliwość kursów z centrum do Uniwersytetu przy Al. Wojska Polskiego.

Raculka na wnioski mieszkańców w dalszym ciągu będzie obsługiwana wybranymi kursami linii nr 20.

  1. Korekta rozkładu jazdy linii  Z19:

Na wnioski pasażerów zostają zmienione odjazdy z przystanku Rajska z godziny 6:14 na 6:09 i z  godziny 17:04 na 16:54.

Przypominamy też, że uczniowie zielonogórskich szkół mogą za darmo jeździć komunikacją miejską. Z opłat są zwolnieni uczniowie do 20. roku życia, którzy mają ważną legitymację szkolną i ważną e-kartę MZK. Z bezpłatnych przejazdów mogą również korzystać dzieci do lat 7. W tym przypadku wystarczy informacja o ich wieku. Musi ją podać osoba, która opiekuje się dzieckiem w czasie podróży.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: