ZIELONA GÓRA:

Zmiany w kodeksie wyborczym tylko w interesie PiS?

Zmiana kodeksu wyborczego chwilę przed wyborami jest bezzasadna i służy tylko interesom Prawa i Sprawiedliwości – taką opinię wyraził w Radiu Index Arkadiusz Dąbrowski.

Sekretarz wojewódzki z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego odniósł się do proponowanych przez partię rządzącą zmian w kodeksie wyborczym.

Na pewno dobre jest to, że będzie transportu dowożący osoby z dysfunkcjami. Jestem bardzo ostrożny ze słowami Jarosława Kaczyńskiego, że będą wyciągane karty tak, by nie dochodziło do fałszerstwa. Ja odczytuję te słowa, że dotychczas dochodziło do fałszerstw. Prezes mierzy wszystko swoją miarą i doskonale wie, że sfałszowali wybory i teraz te fałszerstwo wymknie się spod kontroli. 

Przypomnijmy, wczoraj  wieczorem w Sejmie siłą głosów głównie PiS-u i Solidarnej Polski – przyjęte zostały nowości, w kodeksie wyborczym które zdaniem rządzących mają zwiększyć frekwencję wyborczą. W gminach i wioskach ma być m.in. zapewniony bezpłatny dowóz dla tych, którzy nie mają się inaczej jak dostać do oddalonego lokalu wyborczego. Mają też powstać dodatkowe komisje wyborcze w mniejszych miejscowościach.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00