HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Zmiany rozkładu jazdy pociągów. Jak wpłyną na podróże zielonogórzan?

Od niedzieli, 4 września, PKP PLK wprowadziło zmiany w rozkładzie jazdy. Korekta połączeń będzie obowiązywać do 5 listopada. Są też nowe informacje w sprawie modernizacji linii kolejowej do Zbąszynka.

Więcej na ten temat mówi Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK.

Od niedzieli, 4 września, do 5 listopada obowiązuje korekta rozkładu jazdy. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wraz z przewoźnikami opracowały połączenia w ten sposób, aby najlepiej wykorzystać możliwości linii kolejowych dla atrakcyjnych podróży, a wykonawcom zapewnić kontynuację prac. Rozkład jazdy uwzględnia modernizację linii, stacji i przystanków w całej Polsce. Szczegółowych informacji o połączeniach udzielają przewoźnicy.

Dowiedzieliśmy się także, że na podróż w stronę Poznania czy Warszawy bez przesiadek oraz komunikacji zastępczej trzeba będzie jeszcze poczekać.

Jeśli chodzi o linię łączącą Zbąszynek i Czerwieńsk, PLK pozostają w bieżącym kontakcie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego. Spółka otrzymała informację marszałka województwa o możliwości częściowego zwiększenia dofinansowania projektu. Obecnie uzgadniane są szczegóły. Zwiększenie dofinansowania inwestycji jest konieczne, ponieważ złożone w przetargu oferty na dokończenie prac na trasie przekraczają środki przewidziane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubuskiego, który jest współfinansowany z Unii Europejskiej.

Przypomnijmy, że termin wznowienia ruchu kolejowego na trasie Czerwieńsk-Zbąszynek zależy od podpisania umowy z nowym wykonawcą. Od tego momentu podróż bez komunikacji zastępczej ma się rozpocząć po 80 dniach.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X