ZIELONA GÓRA:ŻUŻEL:

Złoty Kask w Zielonej Górze: Triumf Zmarzlika

Bartosz Zmarzlik obronił Złoty Kask. Gorzowianin triumfował w Zielonej Górze z dorobkiem 13 punktów.

Mistrz świata nie był bezbłędny, ale jeździł zdecydowanie najrówniej. Sposób na Zmarzlika znalazło dwóch żużlowców. Jako pierwszy, w drugim starcie uczynił to Piotr Protasiewicz, prowadząc od startu, a później świetnie odpierając ataki żużlowca Stali. Zmarzlika zdołał jeszcze pokonać Paweł Przedpełski. Torunianin mógł i powinien wygrać zawody w Zielonej Górze. Przed ostatnią serią startów prowadził w turnieju z 11 punktami, ale w piątym swoim wyścigu dotknął taśmy. W biegu dodatkowym o drugie miejsce przegrał z Januszem Kołodziejem z Fogo Unii Leszno.

Zielonogórzanie w środku stawki. Najlepiej spisał się wspomniany PePe. Kapitan Falubazu z 9 “oczkami” uplasował się na szóstym miejscu. Świetnie zawody zaczął Patryk Dudek. “Duzers” był niepokonany po dwóch seriach startów, ale w kolejnych biegach już tak dobrze nie było. Ostatecznie zielonogórzanin był ósmy z dorobkiem 8 punktów. Nieźle spisał się debiutujący w tych zawodach Mateusz Tonder. Trzeci z zielonogórzan wywalczył 7 punktów, co dało mu dziewiąte miejsce.

Największy pech spotkał Gleba Czugunowa. Rosjanin z polskim paszportem tuż po starcie do szesnastego biegu zahaczył o deflektor defektującego przed nim Dominika Kubery i tuż przed wjazdem w pierwszy łuk groźnie upadł. Z urazem nogi został zabrany do zielonogórskiego szpitala.

Turniej o Złoty Kask po raz pierwszy w historii był również memoriałem zmarłego w ubiegłym roku Jerzego Szczakiela, pierwszego w historii naszego kraju indywidualnego mistrza świata na żużlu.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: