UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Zielonogórzanie urządzają mieszkanie dla medyków

W pobliżu Szpitala Uniwersyteckiego powstaje mieszkanie dla medyków. Już wcześniej pojawił się w nim sprzęt AGD, potrzebne było jednak dodatkowe wsparcie. Zielonogórzanie szybko odpowiedzieli na prośbę.

Z pomocą o przygotowanie lokum szpital zwrócił się do Kai Bartoszewskiej, wolontariuszki akcji „Sprawmy dzieciom uśmiech”. Inicjatywa ta polega na przekazywaniu świątecznych podarunków dla dzieci z oddziału pediatrii. Teraz Kaja Bartoszewska pomogła umeblować mieszkanie dla personelu medycznego.

Napisałam post, ludzie jak zwykle nie zawiedli, są za nami murem. Masę dobrych ludzi z Zielonej Góry się odezwało. W kilka godzin umeblowaliśmy trzypokojowe mieszkanie z kuchnią.

Darczyńcy dostarczyli meble do pokojów i kuchni, a także naczynia. Poza tym w budynku będą zamontowane rolety.

Oprócz tego, że dostaliśmy dwie szafy i stolik kawowy, sponsorzy wzięli od nas pomiary okien i będą robili rolety wewnętrzne. Wszystko było nad wyraz odebrane, nad wyraz dane i wszyscy zielonogórzanie stanęli na wysokości zadania, żeby to się udało. Żeby ci nasi medycy mieli miejsce, gdzie mogliby odpocząć po tak ciężkiej teraz pracy.

Obecnie w mieszkaniu nie ma jeszcze lokatorów. Część medyków przebywa w zielonogórskich hotelach. Mieszkanie ma posłużyć szpitalowi już na stałe. Będą w nim nocować lekarze spoza Zielonej Góry.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: