LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Zielonogórskie rowery znów na trasie

Wiosna coraz bliżej, czas więc na jednoślady. Już od dzisiaj miłośnicy dwóch kółek mają szansę na wypożyczenie jednego z rowerów miejskich, które powróciły na swoje stanowiska po zimowej przerwie.

Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym w roku do dyspozycji zielonogórzan przygotowano ponad 400 rowerów. Zainstalowano je w 40 punktach na terenie całego miasta. Cykliści mają do wyboru zarówno rowery standardowe, jak i tandemy oraz modele familijne typu cargo.

Rowery podczas przerwy zimowej przechodzą serwis i są dokładnie przez nas sprawdzane. Każdy rower z osobna sprawdzamy. Jeżeli jest taka potrzeba, to naprawiamy, odświeżamy. I rowery na miasto wyjeżdżają jak nowe.

Operator zielonogórskich rowerów miejskich ma nadzieję, że tegoroczny sezon będzie zdecydowanie lepszy niż miniony rok 2020.

Zeszły rok był rzeczywiście pandemiczny i był cięższy niż wszystkie pozostałe. Nie tylko dla rowerów miejskich, ale chyba dla nas wszystkich. Zauważyliśmy spadek jeśli chodzi o wypożyczenia, ale patrzymy optymistycznie na ten nadchodzący, a właściwie już rozpoczęty sezon dzisiaj 1 marca.

Pomimo reżimu sanitarnego w ubiegłym roku z rowerów miejskich w Zielonej Górze skorzystało niemal 140 tysięcy użytkowników.

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: