ZIELONA GÓRA:

Zielonogórskie przedszkole rzuca innym wyzwanie! Namawia do ćwiczeń przy polskiej muzyce

Już nie tylko rozśpiewane, ale też roztańczone i wysportowane jest Miejskie Przedszkole nr 34. W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu stworzyło wyzwanie, które polega na wykonaniu układu choreograficznego do jednej z polskich piosenek. Promuje w ten sposób aktywność fizyczną i nakłania do niej inne placówki.

O szczegółach akcji mówi przedszkolanka Magdalena Ratajczak.

Zapraszamy placówki województwa lubuskiego do tego, aby nagrały z dziećmi i nauczycielami krótki układ ruchowo taneczny, żeby znalazły się tam elementy związane z ćwiczeniami ogólnorozwojowymi. Co jest dla nas bardzo ważne – z hasztagiem „Ćwiczymy do polskiej muzyki z MP 34”, bez polskich znaków. Oraz, co jest również ważne – z opisaniem, czyj to jest utwór, jaki jest tytuł utworu, imię i nazwisko autora lub pseudonim artystyczny.

Kadra przedszkola liczy na to, że do inicjatywy dołączą inne przedszkola i szkoły. Pomysł wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki i lubuska kurator oświaty.

Jak określiłyśmy, uderzamy w koronawirusa, po prostu się nie damy. Nie możemy robić akcji w więcej niż jednej grupie, ale poszczególne grupy będą się zmieniały, więc w przedszkolu jest to możliwe. Poza tym mamy nadzieję, że pozyskamy szkoły i przedszkola w Gorzowie, że to nie jest tylko Zielona Góra, ale będziemy działać razem jako przyjaciele, poznamy się w ten sposób. Gorzów, Krosno Odrzańskie, Nowa Sól – mam nadzieję, że ruszymy wszyscy. 

Dzieci z „Rozśpiewanego Przedszkola” w Zielonej Górze wzięły już udział w wyzwaniu. Zatańczyły do piosenki Kamila Bednarka „Poczuj luz” i utworu „Dom” w wykonaniu wokalistki Cleo.

Muzyczno-sportowe wyzwanie przedszkola trwa do końca września. Jest jednak szansa na to, że może się wydłużyć i poszerzyć swój zasięg. – Miałyśmy nawet telefony z Warszawy. Niewykluczone, że i Warszawa się przyłączy, będzie nam niezmiernie miło – mówi dyrektor placówki.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: