ZIELONA GÓRA:

Zielonogórskie pociągi zmienią trasy. Dojedziemy m.in. do Nowego Kisielina

W niedzielę w całej Europie zmieni się rozkład jazdy pociągów. Województwo lubuskie i Zielona Góra nie pozostaje w tyle: Przewozy Regionalne uruchomią u nas dodatkowe połączenia, a także wydłużą trasy niektórych pociągów.

Dla zielonogórzan z pewnością ważna jest także informacja, że uruchomiony zostanie nowy przystanek kolejowy – Nowy Kisielin.

Uważamy, że to duża szansa dla rozwijającego się tam biznesu. Staramy się dostosować te pociągi tak, żeby można było dojechać do Nowego Kisielina na wszystkie zmiany. W cenie biletu miejskiego za 2 złote myślę, że to będzie dobra alternatywa. Najkrótszy pociąg jedzie 7 minut.Krzysztof Pawlak, dyrektor lubuskiego oddziału Polregio

W ramach oferty biletu miejskiego do Nowego Kisielina dojadą pociągi ze stacji Zielona Góra Główna (taką nazwę otrzyma wkrótce stacja na dworcu PKP). Pierwszy kurs wykonają o godzinie 5:46, ostatni o 21:19.

Wracając do kursów pociągów, z Zielonej Góry będzie uruchomione nowe połączenie do Wrocławia – o godzinie 14:37.

Będą również zmiany kierunków i terminów kursowania. Pociąg do Żagania o 18:26 pojedzie aż do Węglińca, co pozwoli na powroty ze stolicy województwa w kierunku Ruszowa, Iłowy Żagańskiej, bo takie też mieliśmy postulaty podróżnych. Także pociągi po 13:00 i 18:00 w kierunku Żar, które do tej pory kursowały w dni robocze, będą kursowały również w soboty, niedziele i święta.Krzysztof Pawlak

Inne zmiany w zielonogórskim rozkładzie to częstsze połączenia do Niemiec. Przewozy Regionalne uruchomią dodatkowy pociąg do Görlitz o 9:45 i pociąg do Frankfurtu nad Odrą o 12:11.

Ogółem w sezonie 2018/2019 po regionie mają kursować 183 pociągi w dni robocze i ok. 170 w dni wolne. To o 6 więcej niż w sezonie, który właśnie się kończy.

Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywał od 9 do 14 grudnia, a jego pierwszą korektę zaplanowano na 10 marca.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: