ZIELONA GÓRA:

Zielonogórskie hospicjum już po rozbudowie

Nowe pomieszczenia w hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze oddane do użytku. Dzięki rozbudowie obiektu placówka będzie mogła funkcjonować niemal jak dom, w którym chorzy z godnością przeżyją ostatnie dni.

W nowej części budynku pojawiły się 4 dodatkowe pokoje. W pobliżu znajdują się łazienki dostosowane do potrzeb chorych. Przygotowano również pomieszczenia dla psychologa, lekarzy i administracji, kapliczkę oraz punkt apteczny. Z nowej infrastruktury będą korzystać zarówno pacjenci, jak i ich rodziny.

My nie oddzielamy nigdy chorego od rodziny. Jest dla nas równie ważna jak chory. Rodziny też mają czuć się tu swobodnie, tak jak w domu. Dlatego mogą korzystać z łazienek, kuchni, uczestniczą tutaj we mszy świętej. To jest taki nasz duży dom.Anna Kwiatek, dyrektor Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze

Niewykluczone, że w rozbudowanej placówce pojawią się nowi pracownicy. Hospicjum zamierza zatrudnić m.in. rehabilitanta. To zostanie uzgodnione z radą hospicyjną.

Rozbudowa Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw kosztowała ponad 2 miliony złotych. Była częściowo sfinansowana z funduszy unijnych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: