ZIELONA GÓRA:

Zielonogórski WOŚP będzie radosny, ale też bezpieczny. O to zadbają m.in. strażacy

Niedziela w Zielonej Górze upłynie pod znakiem finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sporo przy tej okazji będzie się działo na dwóch scenach w centrum miasta – przy ratuszu i filharmonii, a także w obiektach sportowych, jak hala CRS. Miejski sztab Orkiestry zapewni jednak nie tylko wiele atrakcji, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.

W dniu imprezy na ulice miasta wyjdzie 325 wolontariuszy, którzy będą zbierać pieniądze na rzecz WOŚP. Część z nich otrzyma lokalizatory GPS od firmy Hertz Systems. Urządzenia spełniają dwie funkcje – tłumaczy Piotr Przemysławski, przedstawiciel firmy.

Po pierwsze, sztab będzie cały czas wiedział, gdzie znajdują się wolontariusze. Będą mogli sprawdzić ich lokalizację, a także zareagować. Lokalizatory mają przycisk SOS, po wciśnięciu którego w naszej stacji monitorowania alarmu dostajemy informację o tym, że wolontariusz znajduje się w stanie zagrożenia i możemy błyskawicznie zareagować. Taką samą informację dostaje sztab. W budynku ratusza zostanie postawiony duży ekran, na którym będzie widoczna lokalizacja wszystkich wolontariuszu objętych monitoringiem GPS.Piotr Przemysławski

W ochronę wolontariuszy zostaną poza tym zaangażowane grupy interwencyjne Hertz Systems, które będą patrolować teren.

Za zabezpieczenie niedzielnego wydarzenia odpowiadają również strażacy z jednostek ochotniczych z dzielnicy Nowe Miasto.

Pod kierownictwem komendanta Jana Rusaka wszystkie jednostki będą grały w naszym zielonogórskim finale. Angażują się w różne działania, bo zabezpieczają bieg, obstawiają Światełko do Nieba.Tomasz Sroczyński, strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Raculi, radny miasta Zielona Góra

W trakcie finału WOŚP należy się też liczyć z ograniczeniami ruchu. Zamknięta będzie ulica Kasprowicza.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00