POLSKA I ŚWIAT:ZIELONA GÓRA:

Zielonogórski Phoenix Rescue Team piątą ekipą świata!

Uczniów III LO doceniono w Australii

Najlepsze systemy zrzutu środków medycznych na świecie – wybrane! W australijskim Brisbane rozstrzygnięto konkurs UAV Airborne Delivery Challenge. W finale jako jedyna drużyna z Polski i Europy startowali uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze.

Grupa Phoenix Rescue Team zakończyła rywalizację w czołówce tabeli. Uczniowie zajęli piąte miejsce na 10 startujących drużyn. Ponadto są drudzy w rankingu państw i pierwsi w kategorii „prezentacja”. Zostali również najlepszym zespołem nieanglojęzycznym.

Konkurs wygrały ex aequo drużyny Cheeky Mangoz z Toowoomba Christian College i Calamvale Predators z Calamvale Community College. Obie reprezentują stan Queensland w Australii. Phoenix Rescue Team dzieliła od zwycięzców różnica niecałych trzech punktów.

W finale zmagań brano pod uwagę raport techniczny opracowany przez ekipy, prezentację, kontrolę techniczną systemu i przeprowadzenie zrzutu.

Phoenix Rescue Team tworzy czterech uczniów z III LO: Aleksandra Dudziak, Miłosz Jezierski, Szymon Butkiewicz i Hubert Nowak. Opiekunem zespołu jest nauczyciel fizyki, Waldemar Grabowski.

Poniżej całość wyników konkursu. O poczynaniach Phoenix Rescue Team mogliście przeczytać w naszych wcześniejszych newsach.

źródło: uavchallenge.org/2017/09/27/joint-winners-of-the-2017-queensland-government-airborne-delivery-challenge/

Był kosmos, czas zejść na ziemię po adrenalinę! Nowy pomysł uczniów III LO

Uczniowie III LO jadą na podbój Australii!

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: