TEATRZIELONA GÓRA:

Zielonogórska scena lalkowa rośnie w oczach. Widać już pierwsze piętro!

Kolejny poziom osiągnięty. A dokładniej pierwsze piętro. Bo tyle kondygnacji liczy już budowana właśnie na placu Teatralnym scena lalkowa. W obiekcie powstanie także muzeum lalkarskie. Całkowity koszt inwestycji to 12 mln złotych.

Jak zatem wyglądały pierwsze prace i na jakim etapie są teraz? O tym Robert Czechowski, dyrektor Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze.

Najpierw wyryto potężną dziurę w ziemi. Potem wbito wielkie pale. Wylano fundamenty. Potem powstał piękny parter, teraz jesteśmy na pierwszym piętrze i pniemy się dalej. 

Inwestycja na Placu Teatralnym ma być gotowa do końca 2022 roku. Później ruszy jej doposażenie. W między czasie zajdą także zmiany w gmachu głównym Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze.

Pierwsze wizualizacje są przepiękne. Jak je pokazuje pracownikom, to nie wierzą. Będziemy naszą siedzibę modernizować, wlejemy tam odrobinę nowoczesności, ale zachowamy tez tradycję. 

Więcej o tym, co się dzieje na deskach Lubuskiego Teatru usłyszycie co wtorek w audycji “Usłysz Teatr”. Program zawsze o 12.30, zaprasza Mateusz Kasperczyk.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: