ZIELONA GÓRA:

Zielonogórska Palmiarnia to tylko restauracja z palmami?

Zielonogórska Palmiarnia wydaje się wizytówką miasta – jest atrakcją, której turyści raczej nie omijają. Jednak do rady miasta wpłynęła petycja mieszkańca, który twierdzi, że Palmiarnia jest zaledwie restauracją z ozdobnymi roślinami i należy to zmienić.

Jak twierdzi mieszkaniec, który wniósł petycję, jest szansa aby w Zielonej Górze stworzyć prawdziwą, rasową turystyczną atrakcję i proponuje, aby zrezygnować z restauracji, a pozostawić jedynie kawiarnię, ale nie w głównej sali – bo tam należy zwiększyć ilość roślin wzorem m.in. Poznania.  W okresie letnim, zdaniem mieszkańca, miałoby sens stworzyć restaurację sezonową na zewnątrz palmiarni, tworząc tym samym letni ogródek.

Miasto jednak w swojej odpowiedzi zapewniło, że nie zamierza przekształcać funkcji Palmiarni. Tekst petycji wraz z odpowiedzią znajduje się na stronie urzędu miasta.

W Palmiarni są organizowane także imprezy okolicznościowe i eventy kulturalne, działa tu także mediateka Szklana Pułapka, gdzie organizowane są m.in. spotkania z pisarzami, artystami, wernisaże.

A czy Waszym zdaniem nasza palmiarnia rzeczywiście potrzebuje zmiany? Dajcie znać na naszym Facebooku.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X