ZIELONA GÓRA:

Zielonogórscy seniorzy świętowali dziś pod palmami swoje święto [WIDEO]

Choć ogólnopolski dzień seniora obchodzony jest 14 listopada, to zielonogórzanie 60 + świętowali już dzisiaj. A może dopiero, bo 1 października był międzynarodowy dzień osób starszych. Zielonogórzanie obie te okazje postanowili więc połączyć i spotkali się w zielonogórskiej palmiarni. Tym bardziej, że w pierwszej połowie października obchodzony jest zawsze Lubuski Tydzień Seniora.

Na uroczystości w zielonogórskiej Palmiarni spotkali się pionierzy naszego miasta, w tym szefowa ich stowarzyszenia – Wanda Skorulska.

Nasze spotkanie po pandemii pokazuje, że ludzie potrzebują spotkań. Lgną do siebie, potrzebują międzyludzkich więzi. Starsze osoby niestety bardzo często siedzą w domach. 

 

Zielonogórscy seniorzy to ponad 25 % wszystkich mieszkańców naszego miasta. Samo zaś Stowarzyszenie Pionierów Zielonej Góry liczy ponad 150 osób. Część z nich to podopieczni Centrum Usług Opiekuńczych. Mówi dyrektor placówki – Elżbieta Sochacka.

Seniorów z każdym rokiem przybywa. Nasza placówka ze stowarzyszeniem ściśle współpracuje, bo to jednak oni są najstarszymi mieszkańcami naszego miasta. 

 

A czego można życzyć współczesnym seniorom? O tym Wiesław Pyrzewicz, jeden z pionierów Zielonej Góry.

Zdrowia i dobrej kondycji. To jest bardzo potrzebne każdemu, nie tylko pionierom. Bez tego trudno o jakąkolwiek działalność i aktywność. 

I tego też seniorom życzymy. Oraz samych dobrych osób wokół i dużo nadziei, bo tej ponoć od początku pandemii brakuje im najbardziej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: