ZIELONA GÓRA:

Zielonogórscy piłkarze zagrają dla Kajo! Turniej w środę

Lechia Zielona Góra, Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego i inne lokalne kluby jednoczą się we wspólnym celu. Jest nim zdrowie jednego z młodych piłkarzy – Kajetana Lehmanna, który walczy z chorobą nowotworową. Już jutro, 18 września, zorganizowane będą dwa wydarzenia.

Od rana dla tych, którzy wspierają Kajetana, będzie możliwość oddania krwi. Zbiórka odbędzie się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Zyty.

Oddajemy krew na hasło „Kajo”. Dla każdego dawcy przygotowany jest, oprócz standardowej słodkiej paczki od RCKiK, bilet na nasz następny domowy mecz, co, mamy nadzieję, będzie fajnym prezentem. No i oczywiście taki minibonus – można skorzystać z dnia wolnego.Konrad Komorniczak, organizator akcji

A wolny dzień można wykorzystać na to, by wcześniej zjawić się na stadionie przy Sulechowskiej. Tam o 17:00 zostanie rozegrany charytatywny turniej.

Zaprosiliśmy drużyny z Zielonej Góry. Nie było to trudne, bo wokół tak ważnej sprawy środowisko piłkarskie zjednoczyło się natychmiast. Zapraszamy wszystkich serdecznie wszystkich na Sulechowską, czyli nasz stadion, tzw. „dołek”. Gramy w formule pucharowej – półfinały, trzecie miejsce, finał. W pierwszym meczu półfinałowym zagra TS Masterchem Przylep Zielona Góra z Chynowianką. Natomiast w drugim meczu zagramy my z Drzonkowianką Racula. Traktujemy ten turniej poważnie, ale najważniejsze jest, że tego dnia ma wygrać Kajetan, któremu życzymy żeby szybko wrócił do zdrowia i do nas, czyli do piłki.Konrad Komorniczak

Dla dzieci już po godzinie 16:00 będzie przygotowana strefa piłkarska. Pojawi się także poczęstunek, a osoby, które wykupią cegiełkę, wezmą udział w loterii. Przekazane zostały na nią takie przedmioty, jak np. czapka Martina Vaculika z autografem.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X