ZIELONA GÓRA:

Zielona Góra zacieśnia partnerskie więzi. Nowe umowy z Niemcami i Włochami

Zielona Góra nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony innych europejskich miast. Władze Winnego Grodu zdecydowały, że dobre relacje warto podtrzymać i zawarły nowe umowy partnerskie.

Na spotkaniu w Zielonej Górze pojawili się przedstawiciele włoskiego L’Aquila oraz niemieckich Zittau i Cottbus. Okazją do spotkania było Forum Miast Bliźniaczych w Parku Naukowo-Technologicznym Nowym Kisielinie. Rozmawiano na nim o współpracy nauki z biznesem na tle działań międzynarodowych.

Podpisanie nowego partnerstwa było szczególnym świętem dla władz L’Aquili. Minęło bowiem 20 lat od zawarcia pierwszej umowy. W tym czasie Włosi mogli liczyć na zielonogórzan, zwłaszcza wtedy, gdy nawiedziło ich trzęsienie ziemi.

Janusz Kubicki

Żywioł pokrzyżował również plany podpisania nowego porozumienia we Włoszech. W L’Aquili chcemy jednak powtórzyć uroczystość. Do zobaczenia – zapraszał radny miasta, Maurizio Capri.

Odnowiona została także umowa z Cottbus i Zittau. W tym roku wraz z Cottbus planowana jest rewitalizacja parków w Branitz i Zatoniu. Dzięki współpracy z Zittau powstało natomiast Centrum Przyrodnicze.

W uroczystości brały udział również delegacje innych miast partnerskich, m.in. Kraljeva i Iwano-Frankowska.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: