ZIELONA GÓRA:

Zielona Góra zabłyśnie świątecznie. W kolejny piątek – miejskie mikołajki

Tylko dni dzielą nas od rozpoczęcia świątecznych przygotowań. Ważną datą w kalendarzu są mikołajki, które w Zielonej Górze jak zawsze będą miały wyjątkową oprawę.

6 grudnia w centrum miasta zostaną rozświetlone dwie choinki. Sztuczna dekoracja będzie wyróżniać się na Placu Bohaterów, a przed ratuszem stanie prawdziwe drzewko. Dostarczy je Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych.

Na deptaku zielonogórskim będzie pachniała prawdziwa choinka z lasu. To nasz prezent od zielonogórskich leśników dla mieszkańców. Na razie szukamy drzewka, co zresztą możecie zobaczyć państwo na naszym Facebooku. Na pewno będzie miało kilkanaście metrów.Ewelina Fabiańczyk, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych

Prawdziwa, pachnąca lasem choinka sprawia wielką radość zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Mali zielonogórzanie będą ją własnoręcznie ozdabiać.

Wzorem lat ubiegłych możemy powiedzieć, że doświadczenia są pozytywne nie tylko u dzieci, ale też u dorosłych. Mieszkańcy chodzą i chwalą, że w końcu mamy pachnącą lasem choinkę. Będzie na pewno uroczyste rozświetlenie choinki. Zapraszamy i najmłodszych, i wszystkich mieszkańców z okolic Zielonej Góry i samej Zielonej Góry. Choinka ma przywoływać atmosferę świąt, ale też naturalność, bo w końcu jest z lasu.Ewelina Fabiańczyk

Miejskie mikołajki rozpoczną się w kolejny piątek, 6 grudnia o 16:00 na Placu Bohaterów. Pół godziny później zobaczymy rozświetloną choinkę przy ratuszu. Włączone zostaną również inne świąteczne iluminacje.

mat. prasowe
Zobacz więcej
Back to top button
X