ZIELONA GÓRA:

Zielona Góra wkroczyła do gry! Plansza Monopoly już odkryta!

Na ten moment czekało wielu fanów planszówek i miłośników miasta. Na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się premiera miejskiej edycji gry Monopoly. Każdy z nas może teraz „kupić” Palmiarnię, ratusz, uczelnię lub nawet klub żużlowy!

Chwilę po odsłonięciu wielkiej planszy stanęły na niej „żywe pionki”. W tę rolę wcielił się m.in. prezydent Janusz Kubicki.

Chyba każdy z nas grał w Monopoly w swoim życiu, a teraz będziemy mogli grać w naszą zielonogórską wersję. Jest to też promocja, bo myślę, że każdemu w Polsce będziemy mogli dać grę Monopoly, żeby zobaczył sobie, jak Zielona Góra wygląda na planszy, a póżniej – przyjechał i zobaczył, jak wygląda na żywo.Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry

 

Nie sposób było sobie wyobrazić gry m.in. bez żużla. Polem zielonogórskiego Monopoly jest zarówno Falubaz, jak i stadion żużlowych. Oczywistym było więc, że na premierze gry pojawi się Patryk Dudek.

W różne planszowe gry się pogrywa. Fajnie, że wyszła wersja dla Zielonej Góry – tym bardziej będzie można przypieczętować długi weekend. Dużo jest różnych obiektów, o których nawet nie wiedziałem.Patryk Dudek, żużlowiec Falubazu Zielona Góra

W trakcie prezentacji planszówki można było zagrać również w gry karciane. Dużym powodzeniem cieszyło się także wspólne zdjecie z maskotką – Panem Monopoly.

autorzy: Aleksandra Pietruszewska, Jerzy Jackowski, Marcin Fijałkowski

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X