KSIĄŻKA:ZIELONA GÓRA:

Zielona Góra winem, miodem i… słowem płynąca. Konkurs na utwór o tematyce zielonogórskiej

Winiarstwo, ulice Zielonej Góry, postaci związane z miastem – wątków i bohaterów do wyboru jest naprawdę sporo. Wszystko możemy zawrzeć w poezji lub prozie i pochwalić się tym szerszej publiczności. Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry „Winnica” ogłosiło kolejną edycję konkursu na utwór o tematyce zielonogórskiej.

Celem konkursu jest promocja miasta poprzez twórczość literacką. Pozwala też wypromować autorów, którzy mają szansę wygrać główną nagrodę – wydanie swojej książki przez towarzystwo.

Taka była nasza główna inicjatywa, żeby tymi utworami mobilizować twórców, żeby pisali o Zielonej Górze, a także o tematyce związanej z miastem. Chcę powiedzieć, że najciekawsze jest to, że bardzo udane utwory przychodzą z różnych stron kraju. Konkurs dociera więc nie tylko do zielonogórzan.Ryszard Błażyński, prezes Towarzystwa Miłośników Zielonej Góry „Winnica”

Termin składania prac do konkursu mija 16 września. Należy je przesłać pocztą na adres towarzystwa (ulica Lisia 37, 65-096 Zielona Góra) lub poprzez e-mail. Utwory będą oceniać przedstawiciele zielonogórskiego oddziału Związku Literatów Polskich i Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zwieńczeniem konkursu będzie oczywiście przyznanie nagrody.

Oczywiście oprócz drobnych rzeczy jak dyplomy, buzi, kwiatek, laureat otrzymuje możliwość wydania książki. Nie musi to być związane z utworem, który przysłał na konkurs. Może wydać na przykład tomik wierszy, powieść, jakiś inny utwór. Mamy rok na opracowanie go. Towarzystwo go opracowuje i wydaje autorowi za własne pieniądze, w granicach 100 egzemplarzy. Ryszard Błażyński

Poprzednie edycje konkursu na utwór o tematyce zielonogórskiej wygrali: Robert Rudiak, Agnieszka Leśniewska, Halina Bohuta-Stąpel i Anna Konstanty. Więcej o konkursie – w poniższej rozmowie.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: