ZIELONA GÓRA:

Zielona Góra stawia na “ogrody kieszonkowe” [WIDEO]

Powstają kolejne ogrody kieszonkowe w Zielonej Górze. Przypomnijmy – zielone zakątki powstały już między innymi przed siedzibą PGNiG przy ulicy Bohaterów Westerplatte oraz tuż obok ZGK przy alei Zjednoczenia.

Jak jest idea tych ogródków? Są to przede wszystkim niewielkie skwerki pełniące także funkcję ekologiczną. Mówi Agnieszka Kochańska, miejska ogrodnik.

Jest to tak zorganizowane, żeby zagospodarować wodę opadową. Z chodników, które znajdują się w pobliżu. Albo z dróg – bo tak też się zdarza. I żeby ta droga została w tym samym miejscu, w gruncie. A nie odprowadzona do kanalizacji. Bardzo ważne jest też to, że to miejsce wypoczynku dla mieszkańców. W cieniu. 

Obecnie trwają prace przy realizacji kolejnego ogrodu kieszonkowego. Tym razem na Placu Pocztowym. Do tej pory w tamtejszej przestrzeni nie było żadnego drzewa. Teraz ma się to zmienić.

Posadzono tam 9 drzew. Są to miłorzęby i ambrowce. Niewielkie drzewa, ich odmiany ozdobne. Stworzą zacienienie. Będą tam jeszcze między innymi ławki. Nie zabraknie także roślin ozdobnych.

Ogródek kieszonkowy znajdziecie również w okolicach wieży Głodowej, czyli w pobliżu ulicy Krawieckiej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: