ZIELONA GÓRA:

Zielona Góra promocji dla uczniów i studentów. Rusza Karta Młodych

W mieście działają dwie karty rabatowe dla mieszkańców: Zgrana Rodzina i Zgrani Zielonogórzanie 50+. Brakowało podobnej oferty dla uczniów i studentów. Lukę wypełnia Karta Młodych.

To propozycja nie tylko dla mieszkańców Zielonej Góry. Będzie mógł z niej korzystać każdy student lub uczeń zielonogórskiej szkoły, który ukończył 18 lat. Nie ma górnej granicy wiekowej, trzeba natomiast dopełnić kilku formalności.

Trzeba mieć legitymację szkolną lub studencką lub zaświadczenie o nauce. Wnioski można składać na dwa różne sposoby: albo przyjść do naszego biura, które znajduje się w ratuszu, albo wejść na stronę internetową na stronie kartamlodych.pl, która będzie aktywna od 8 stycznia i tam wypełnić wniosek. Trzeba będzie wgrać skan legitymacji z obu stron i skan zaświadczenia o nauce.Jakub Rösler, wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta

Karta będzie ważna do momentu zakończenia nauki. Dlatego we wniosku należy również wskazać przewidywaną datę zakończenia edukacji.

Jeszcze przed rozpoczęciem wydawania kart partnerami programu zostały 53 firmy. Młodzież będzie mogła skorzystać ze specjalnej oferty sportowo-rekreacyjnej i usług w mieście, np. zniżek na basen CRS i do parku trampolin. Rabaty sięgną od 10 do 20%.

Z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miasta cieszy się wiceprezydent Zielonej Góry, Wioleta Haręźlak. Deklaruje, że urząd miasta będzie wspierał program „Karta Młodych”.

Ja jestem pod ogromnym wrażeniem aktywności Młodzieżowej Rady Miasta, jeśli chodzi o tę Kartę Młodych. Ich zapał, ich praca pokazała, że oni wiedzą, czego się podjęli i są świadomi wysiłku, który jest potrzebny, by ta karta spotkała się z dużym sukcesem. My będziemy im kibicować. Zrobimy wszystko, żeby karta była tak popularna, jak te dwie, które weszły już w obieg. To wszystko, co jest związane z wydawaniem karty, zabezpieczamy finansowo. Na ten rok to około 25 tysięcy, jest to budżet szacunkowy.Wioleta Haręźlak

Program „Karta Młodych” ruszy 8 stycznia. Wzorem programów Zgrana Rodzina i Zgrani 50+ wydane zostaną broszury z informacjami o zniżkach dla młodzieży.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: