ZIELONA GÓRA:

Zielona Góra potrzebuje logo. Ma ono upamiętniać 800-lecie powstania. Ale nie tylko

Zielona Góra szuka pomysłu na logo, które połączy w sobie dwie rocznice – 800-lecie powstania Zielonej Góry i 700-lecie uzyskania praw miejskich. Propozycje można zgłaszać do 5 września. Na zwycięski projekt czeka nagroda finansowa. 

Wielkimi krokami zbliżają się dwie ważne dla naszego miasta rocznice. Jubileusz 800-lecia powstania Zielonej Góry przypada na 2022 r., a 700-lecia uzyskania praw miejskich na 2023 r. – Chcemy połączyć te dwa wydarzenia we wspólnych obchodach, które będą trwały przez cały rok – zapowiada prezydent Janusz Kubicki. Logo ma być jednym z symboli tych obchodów. Będzie ono używane na materiałach promocyjnych i informacyjnych.

Każdy uczestnik konkursu może zgłosić trzy propozycje. – Logo powinno kojarzyć się z Zieloną Górą, jej historią i tradycją. Co ważne, musi zawierać w sobie liczbę 700 i 800 oraz łączyć w sobie obie rocznice – podkreśla prof. Czesław Osękowski, przewodniczący komisji konkursowej.

Projekt logo może być wykonany w dowolnej technice, więc jest pole do popisu. Rysunek, grafika, a może szkic? Wszystkie pomysły są dozwolone, o ile projekt zostanie wykonany w wersji elektronicznej i przesłany mailowo na dedykowaną skrzynkę: konkurs@um.zielona-gora.pl. Wraz z projektem logo należy przesłać też jego uzasadnienie. W maksymalnie pięciu zdaniach trzeba np. opisać wybraną kolorystykę, czy wyjaśnić znaczenie zastosowanych symboli.

Spośród nadesłanych projektów, komisja konkursowa wybierze dziesięć najlepszych. Te pojawią się na platformie internetowej: zielonagora.konsultacjejst.pl, gdzie internauci będą mogli głosować na ulubione pomysły od 17 września do 3 października.

Wyniki konkursu poznamy najpóźniej 8 października. Na autora logo, które zbierze największą liczbę głosów, czeka nagroda finansowa w wysokości 8.000 zł brutto. Wszystkie szczegóły oraz regulamin konkursu dostępny jest na stronie bip.zielonagora.pl.

źródło: Urząd Miasta Zielona Góra

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: