ZIELONA GÓRA:

Zielona Góra od soboty w żółtej strefie?

– Możemy wejść w strefę żółtą – przyznał w programie Prezydent na 96 FM Waldemar Michałowski, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Przedstawiciel zielonogórskiego magistratu przypomniał, że wtedy będzie czekać nas m.in. obowiązek noszenia maseczek także w przestrzeni otwartej.

To nowe zalecenia ministerstwa zdrowia, które obowiązek zakrycia nosa i ust na dworze nakłada już nie tylko na strefy czerwone, czyli te, w których jest największe ognisko koronawirusa. Zielona Góra najpewniej od soboty będzie znajdować się w żółtej, czyli w takiej, gdzie liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa wynosi co najmniej sześć na 10 tys. mieszkańców.

Możemy wejść w strefę żółtą. Rozporządzenia ukazują się raz w tygodniu, w piątki. Może być tak, że od soboty będziemy w strefie żółtej. Wtedy będą dodatkowe obostrzenia, chociażby noszenie masek, w pełnym tego słowa znaczeniu, także na dworze.Katarzyna Łasińska

Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego był pytany także o funkcjonowanie urzędu miasta. Przypomnijmy, wyłączony z pracy jest prezydent Janusz Kubicki, u którego w tym tygodniu potwierdzono koronawirusa. – Miasto jest pod kontrolą – zapewnił nasz gość.

Służby pracują, miasto pracuje. Mieszkańcy mają kontakt z pracownikami urzędu, pracuję dyrektorzy, prezydenci. Dzisiaj jest sytuacja taka, że do wykonywania swoich czynności wykorzystujemy teleinformatykę. Dzisiaj też sieć telefoniczna jest tak rozwinięta, że właściwie każdy z nas chodzi i śpi z telefonem.

Cały program do zobaczenia na portalu wZielonej.pl. W audycji także o sytuacji w Domu Kombatanta. Magistrat uruchomił numery kontaktowe dla rodzin i opiekunów mieszkańców DPS:

  • 68 479 36 55
  •  68 479 36 56

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: