ZIELONA GÓRA:

Zielona Góra kwitnie. Czy jest najbardziej ukwiecona w Polsce? Zdecyduj sam!

Kwiaty na zielonogórskich rondach, rabaty ze świeżymi ziołami czy roślinne dekoracje na święta – za to wszystko odpowiada Zakład Gospodarki Komunalnej. Starania o zieleń w mieście możemy docenić, dbając o nią, ale również głosując na Zieloną Górę w plebiscycie.

Miasto walczy o miano najbardziej ukwieconego w Polsce. Organizuje go jedna z firm produkujących donice na kwiaty.

Postanowiliśmy wystartować w tym konkursie, żeby pokazać, że Zielona Góra jest nie tylko zielona, ale i kolorowa. Stąd wielka prośba – głosujcie na Zieloną Górę. Na profilu facebookowym “Inspirowani naturą” ruszy głosowanie. Będą tam zamieszczone zdjęcia wszystkich ukwieconych miast, które zgłosiły się do konkursu. Wybierzcie Zieloną Górę, zostawcie swojego lajka, serduszko, uśmieszek. Wszystko się liczy. Udostępnijcie znajomym i poproście o to, żeby głosowali na nas.Agnieszka Miszon, Zakład Gospodarki Komunalnej

W ostatnim czasie wśród nowych nasadzeń pojawiły się aksamitki przyjazne owadom zapylającym rośliny. Przy ulicy Lisiej na prośbę mieszkańców powstał natomiast zielnik.

Posadzone zostały takie pospolite zioła, jak mięta, oregano, lubczyk czy bazylia. Mieszkańcy korzystają sobie z tego. Zielnik cieszy się dużym powodzeniem. Do tego dodajemy kwiaty – jeżówki, szałwie, które są roślinami miododajnymi, więc wszystko ładnie wygląda w kompozycji.Agnieszka Barczyk, Zakład Gospodarki Komunalnej

Niedługo w Zielonej Górze powstanie 5 kolejnych zielników. Będą miały one również walor edukacyjny, ponieważ na rabatach pojawią się tabliczki z nazwami ziół i informacjami o ich właściwościach.

Cała rozmowa, również na temat wywozu śmieci na osiedlach, znajduje się poniżej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: