UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Zielona Góra chwalona na Europejskim Kongresie Gospodarczym

W ubiegłym tygodniu w Katowicach już po raz dziewiąty odbył się Europejski Kongres Gospodarczy. W trzydniowym spotkaniu ludzi ze świata biznesu, ekonomii, polityki, samorządu uczestniczył dr Zbigniew Binek.

Ekonomista naszej uczelni i radny klubu Zielona Razem dzielił się w swoimi przemyśleniami w Rozmowie na 96 FM.

Jest to największa impreza biznesowa w Europie centralnej – mówi ekonomista Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Dr Binek dostrzega jedną wadę tego kongresu. W Katowicach odbywa się tyle ciekawych paneli w jednym czasie, że chciałoby się być na kilku spotkaniach naraz.

Jest to bardzo fajna impreza, gdzie można wiele nowego się nauczyć. Można się wypowiedzieć – ocenia dr Binek, który dodał, że dużo dobrego mówiło się także o naszym mieście.

– Zielona Góra jest coraz bardziej rozpoznawalna. Częściej ktoś nas kojarzy, z różnych, konkretnych rozwiązań. Miałem przyjemność być na kongresie z dyrektorem Departamentu Przedsiębiorczości i Gospodarki Komunalnej Krzysztofem Sikorą. Bardzo dużo o nas potencjalni inwestorzy wiedzą.

Zieloną Górę chwalił na kongresie m.in. nowy inwestor w mieście – firma Panattoni. Przedstawiciel inwestora stwierdził, że to w Grodzie Bachusa padł rekord, jeśli chodzi o czas działania. Od momentu pierwszej rozmowy, do wybudowania siedziby Panattoni Park Zielona Góra minęło 10 miesięcy.

Cały program do wysłuchania poniżej.

Rozmowa na 96 FM 16-05

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: