ZIELONA GÓRA:

Zielona Góra bez barier, również międzyludzkich. Przygotowania do gali konkursu architektonicznego

Z każdym rokiem Zielona Góra pokazuje, że poprzez likwidowanie przeszkód architektonicznych można polepszyć również więzi społeczne. Służy temu konkurs „Zielona Góra bez barier”, w którym nagradzane są obiekty przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Tradycją jest to, że jego finał zyskuje artystyczną oprawę.

Na gali konkursu „Zielona Góra bez barier” występowali już artyści Teatru Lubuskiego i kabareciarze. Teraz scena zostanie oddana podopiecznym fundacji „Opiekun Serca”, której przewodniczy aktorka Joanna Brodzik.

Joanna Brodzik, prezeska fundacji Opiekun Serca

Koncert na zakończenie miejskiego konkursu architektonicznego jest również wstępem do przyszłorocznego, 25. Festiwalu Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Lubsku.

Wiceprezydent Wioleta Haręźlak wyraziła nadzieję, że kolejne edycje przyciągną więcej talentów wokalnych z województwa.

Wioleta Haręźlak, wiceprezydent Zielonej Góry

Wydarzeniu patronuje marszałek Elżbieta Anna Polak, w imieniu której głos zabrała Beata Kiecana z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej. Władze województwa zapewnią uczestnikom koncertu wypoczynek i rozrywkę m.in. w Drzonkowie.

Beata Kiecana, zastępca dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej

Istotnym aspektem uroczystości jest też edukowanie Lubuszan w zakresie kontaktów z osobami niepełnosprawnymi. Relacje z nimi powinny być naturalne i wynikać z faktycznego zrozumienia ich potrzeb, czego uczy właśnie fundacja Joanny Brodzik.

Joanna Brodzik

Gala konkursu „Zielona Góra bez barier” odbędzie się 28 listopada w Filharmonii Zielonogórskiej.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X