ZIELONA GÓRA:

Zielona Góra bez barier – architektonicznych i emocjonalnych. Wystartowały miejskie konkursy

Gdy w mieście powstaje nowy obiekt, pojawia się pytanie, czy będzie dostępny dla osób z niepełnosprawnością. Przez lata takich miejsc wybudowano już sporo. Rozpoznamy je po naklejce „Zielona Góra bez barier”. Taką nazwę nosi również coroczny konkurs urbanistyczny.

W konkursie są wyróżniane obiekty najlepiej dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. To m.in. budynki wielorodzinne oraz zabytkowe. Nagrodę otrzyma także osoba lub instytucja, która działa na rzecz likwidacji barier architektonicznych. Rozpoczyna się przyjmowanie zgłoszeń.

Wnioski będziemy przyjmowali do 20 listopada w urzędzie miasta przy ulicy Zachodniej, w Wydziale Oświaty i Spraw Społecznych. Po tym terminie będzie weryfikacja wniosków. Postaramy się 22 listopada rozpatrzeć nominacje i ustalić wyróżnione instytucje w poszczególnych kategoriach.Krzysztof Woźniak, główny specjalista ds. osób niepełnosprawnych w urzędzie miasta

Gala, na której będą wręczone nagrody, odbędzie się 3 grudnia w Domu Harcerza. Tego dnia poznamy również laureatów konkursu fotograficznego „Piękno wokół nas”.

Mamy w domach zdjęcia, na widok których się wzruszamy, które chętnie wyjmujemy, jak przyjeżdża rodzina. A to są zdjęcia, które dostarczą wiele emocji innym oglądającym, bo trzeba pamiętać, że my przemijamy, a fotografia zostanie. Niech ta fotografia wzrusza nie tylko tych najbliższych, ale też innych oglądających. Może nie tylko wzrusza, ale i nawet uczy. Wnuczek będzie dopytywał: „a co to?”, „a kto to?”, „kiedy to było?”. Uważam, że to jest piękna sprawa, bo to nasza historia, nasze życie. Często mówi się teraz o małych ojczyznach.Maria Miłuch, przewodnicząca Miejskiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych

Fotografie do konkursu można zgłaszać do 20 listopada, również do urzędu miasta przy ulicy Zachodniej. Jeden uczestnik może nadesłać maksymalnie trzy kolorowe lub czarno-białe zdjęcia.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: