ZIELONA GÓRA:

Zielona Góra w 2017: planowana Trasa Aglomeracyjna i szereg rewitalizacji

Znamy już projekt budżetu Zielonej Góry na 2017 rok. Jak zapowiada prezydent, najbliższe 12 miesięcy upłynie na budowach i rewitalizacjach zarówno w centrum, jak i dzielnicy Nowe Miasto.

Całkowity przyszłoroczny budżet miasta wynosi 871 milionów złotych, w tym wydatki to 852 mln, a dochody – 828 mln. 19 mln będzie przeznaczone na spłatę kredytów. Największy odsetek kwoty wydatków – 30,5% – zostanie przeznaczony na oświatę i edukację.

Janusz Kubicki

Prezydent zaprzeczył stwierdzeniu, że miasto jest poważnie zadłużone – na przyszły rok poziom zadłużenia jest planowany na 36%.

W grupie inwestycji najbardziej kosztownym zadaniem będzie transport elektryczny oraz budowa Centrum Przesiadkowego. Oszacowano je na 40 mln złotych. Ze środków własnych i centralnych nastąpi natomiast przebudowa ulicy Bohaterów Westerplatte. Zrealizowana zostanie też przebudowa ronda w Raculi.

Janusz Kubicki

Prezydent odpowiedział również na pytanie o uwzględnienie w budżecie podwyżek dla związkowców. Uważa, że pomysł sfinansowania ich ze środków unijnych nie jest zbyt trafny, zaskakuje go też pogorszenie relacji z przedstawicielami związków.

Janusz Kubicki

Poniżej zamieszczamy projekt budżetu na przyszły rok.

Download (PDF, 5.59MB)

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: